یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۲۲
آمادگی اهالی برای ارائه خدمات گردشگری
یک قدم تا رونق گردشگری در کوهرنگ/ شغل های زمستانی احیاء می شوند

زمستان یکی از فصل های پر رونق برای مردم شهرستان کوهرنگ به شمار می رود و هم اکنون بسیاری از اهالی این شهرستان در حال آماده شدن برای پذیرایی و ارائه خدمات به مسافران این منطقه هستند.

به گزارش ایل نیوز به نقل از خبرگزاری مهر،شهرستان کوهرنگ در چهارمحال و بختیاری مهم‌ترین شهرستان برف‌گیر کشور محسوب می‌شود که ارتفاعات این شهرستان، سرچشمه سه رودخانه بزرگ کارون، دز و زاینده‌رود است.

این شهرستان یکی از زیباترین و پرجاذبه‌ترین شهرستان‌های گردشگری کشور محسوب می‌شود که همه نوع جاذبه گردشگری از جمله جنگل، رودخانه، آبشار، چشمه، غار یخی، پیست اسکی، روستاهای تاریخی و بکر، روستای پلکانی و… در آن وجود دارد.

نظیر جاذبه‌های کوهرنگ شاید در کمتر نقطه‌ای از ایران مشاهده شود که همه نوع زیبایی گردشگری در آن وجود و هر فصل آن زیبایی خاصی داشته باشد.

نام کوهرنگ برگرفته از کوه‌های رنگی در این منطقه است . در این منطقه منطقه کوه‌های سفیدرنگ (پوشیده از برف)، کوه‌های سبزرنگ (پوشیده از درختان و بوته‌های سبز)، کوه‌های قهوه‌ای و قرمز و … مشاهده می‌شود.

فصل زمستان یکی از زیباترین فصل‌های این شهرستان است به‌ طوری‌که مسافران بسیاری در این فصل راهی شهرستان کوهرنگ می‌شوند.

سفیدی یک دست منطقه و گذر از جاده‌هایی که دو طرف آن را دیوارهای چند متری برفی فراگرفته‌اند، یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری این منطقه است که هیجان خاصی به مسافران و گردشگران می‌دهد.

هر ساله مسافران بسیاری در فصل زمستان با خودروهای شخصی و برخی دیگر نیز با اتوبوس‌های گردشگری وارد منطقه می شوند و از جاذبه‌های آن لذت می‌برند.

در حالی که چند روز دیگر به آغاز فصل زمستان نمانده است، مردم این شهرستان در حال آماده شدن برای پذیرایی و ارائه خدمات به مسافران هستند.

پیست اسکی کوهرنگ مهمترین ظرفیت منطقه است که در فصل زمستان بسیاری از مسافران مناطق مختلف کشور را راهی آن می کند.

در حال حاضر شغل های مختلفی برای فصل زمستان در این منطقه در حال ایجاد است که تنها درآمد آن فقط به فصل زمستان ختم می شود. به عنوان مثال هم اکنون بسیاری از مردم منطقه با خرید تیوپ در حال آماده شدن برای شغل کرایه دادن تیوپ به مسافران و گردشگران در فصل زمستان هستند تا از این راه درآمد کسب کنند.

تعدادی از اهالی نیز وسایل پخت و پز را در این شهرستان خریداری کرده اند و در حال آماده شدن برای طبخ انواع آش های محلی و فروش آنها به مسافران هستند.(نقل از مهر)

کوهرنگ در سال های گذشته

نظرات کاربران :

دیدگاه شما