دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۱
بیماران سرگردان و پزشکان در اعتصاب
اعتصاب پزشکان درمانگاه شهید نجفی بروجن

پزشکان متخصص درمانگاه شهید نجفی بروجن در اعتراض به عدم پرداخت کارانه یکساله اعتصاب کردند.

اعتصاب پزشکان درمانگاه شهید نجفی بروجن

به گزارش ایل نیوز به نقل از کلار،پزشکان متخصص درمانگاه شهید نجفی بروجن در اعتراض به عدم پرداخت کارانه که حدود یک سال است پرداخت نشده دست از کار کشیدند و بیماران را به حال خود رها کردند.

طبق گفته منابع مطلع در درمانگاه شهید نجفی بروجن پزشکان متخصص این درمانگاه به علت پرداخت نشدن کارانه از روز شنبه هفته جاری دست به اعتصاب زده و اعلام کرده اند تا پایان هفته به درمانگاه نمی آیند.

به گفته منابع آگاه پرشکان این درمانگاه می گویند اگر به اعتراض آنها رسیدگی نشود پس از تعطیلات ماه محرم اعتصاب خود را ادامه می دهند.

در پی اعتصاب پزشکان متخصص درمانگاه شهید نجفی بروجن بیماران از روز شنبه سرگردان شده و مراجعات مکرر آنها تا به امروز بی نتیجه مانده است.

یکی از مراجعه کنندگان به خبرنگاران گفت: بیماران به دلیل مراجعه از روستاهای شهرستان هزینه‌های زیادی متحمل می شوند و خانواده‌هایی که از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند نمی‌توانند به مطب های شخصی پزشکان مراجعه کنند.

بیماران سرگردان شدند

وی افزود: به دلیل اعتصاب پزشکان تعدادی از بیماران که مسیر‌های طولانی را از روستاها طی کرده‌اند سرگردان شده‌ و کسی پاسخگوی آنها نیست.

پیرمردی عصا به دست که در سالن انتظار بر روی صندلی نشسته به  گفت: امروز سومین روز است که به درمانگاه مراجعه می کنم اما پزشک متخصص حضور ندارد که بیماران را ویزیت کند.

وی با بیان این که پزشکان این درمانگاه اگر مطالبه و اعتراضی دارند نباید به گونه ای باشد که تبعات آن متوجه بیماران شود، افزود: مردم نمی توانند این وضعیت را تحمل کنند؛ باید هر چه سریع تر تکلیف بیماران که سرگردان شده اند مشخص شود.

وی تصریح کرد: بیماران دردمند و محتاج درمان هستند که سه روز سرگردان شده‌اند و به جای درمان با اعتصاب پزشکان دست و پنجه نرم می‌کنند.

بانویی جوان هم در حالی که به تابلوی اسامی پزشکان می نگرد، ادامه داد: درمانگاه نجفی بروجن حدودا ۲۵ پزشک متخصص دارد و هر کدام از آنها روزانه چندین مراجعه کننده دارد اگر حساب کنید متوجه خواهید شد که روزانه افراد زیادی برای درمان به این درمانگاه مراجعه می کنند.

وی ادامه داد: امروز صبح تعجب کردم که چرا درمانگاه خلوت است؛ این طور که به نظر می رسد در نبود پزشکان متخصص این درمانگاه تعطیل شده است.

از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی انتظار می رود تا هر چه زودتر برای پایان دادن به انتظار و سرگردانی بیماران و افرادی که از روستاهای دور به این درمانگاه مراجعه می کنند چاره ای بیاندیشند.

@eilnews

نظرات کاربران :

دیدگاه شما