جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
رسوایی در مجلس- دوئل رشوه گیرها و باجگیرها در استیضاح وزیر کار

به مجلس، شیر نر باید نه چاکرها و مخلص‌ها

رسوایی در مجلس-  دوئل رشوه گیرها و باجگیرها در استیضاح وزیر کار

جلسه  روز چهارشنبه   ۱۷مرداد ماه سالجاری مجلس شورای اسلامی فقط جلسه استیضاح وزیر کار نبود .تلاش موافقان و مخالفان استیضاح  برای قانع کردن همکاران خود هم نبود . تقابل خیر و شر هم نبود .یک دوئلی بود بین جماعت شر ،که طرفین با اتهامات وحشتناکی  که بهم بسته بودند حسابی از خجالت هم درآمدند. به سخره گرفتن ملت از بدو شروع جلسه استیضاح آغاز شده بود،  لحظه ای که  با اعتراض جمعی از نمایندگان به عدم رعایت تشریفات قانونی استیضاح ،  احتمال منتفی شدن استیضاح وزیر کار مطرح شد. در ادامه این سیرک، ۱۱ نفر از نمایندگانی که قرار بود  به عنوان متقاضی استیضاح وزیر کار در این جلسه صحبت کنند با آغاز جلسه در یک حرکتی زشت  و به دور از اخلاق  و بدور از جایگاه مجلس هیچکدام از آنها حاضر به صحبت در مخالفت با وزیر نشدند تا جاییکه رئیس جلسه برای رسیدن به اجماع و تعیین تکلیف استیضاح‌کنندگان تنفس اعلام کردو در نهایت بعد از تنفس ۳۰ دقیقه‌ای ،جلسه استیضاح مجددا از سر گرفته شد بطوریکه وزیر گفت من امروز دوبار استیضاح شدم. بازار این رسوائی حسابی داغ بود. کلماتی سنگین  همچون رشوه ، آقازاده ، رانت ،باج و… حداقل اتهاماتی بود که میشد از میان نطقهای وزیر ،موافقان و مخالفانش درو نمود. رستمی نماینده دلفان، محسنی بند پی معاون وزیر و  رئیس سازمان بهزیستی را به پرداخت رشوه از طریق یک خیریه  متهم نمود تا به قولی در قبال عدم ارائه گزارش استان های پایلوت باجی به ایشان داده باشد. سلیمانی نماینده کنگاور ،برخی استیضاح کنندگان را که مسئولیت استیضاح را داشته اند به  مانع تراشی جهت صحبت دیگرنمایندگان متهم کردو گفت: این افراد سعی کردند وقت را بگیرند تا در مجلس شورای اسلامی علیه وزیر صحبت نشود.باید روشن شود چه کسی وقت را گرفت تا ما صحبت نکنیم” جاسمی نماینده کرمانشاه برخی از نمایندگان را در حال معامله با وزیر توصیف کرد. نماینده مردم همدان نیز شرکتهای زیر مجموعه وزیر را به  واردات بی‌رویه گوشی موبایل آن هم توسط متولی اصلی اشتغال کشور و دادن ۸۰ درصد جایگاه هیات مدیره‌ها به افراد خاص و بدون تخصص متهم کرد.

نوروزی نماینده رباط کریم آقا زاده وزیر را را به داشتن شرکت تجاری در دبی و شراکت با پسر معاون وزیر و استفاده از رانت  متهم کرد.پور ابراهیمی نماینده کرمان نیز ،پزشکیان نائب رئیس مجلس را با این سوال در مذان اتهام قرار داد که : ” آقای پزشکیان، زهرا پزشکیان مسوول فاینانس پتروشیمی جم چه نسبتی با شما دارد؟”

و اما وزیر با این لحن پور ابراهیمی نماینده کرمانم را مته کرد: آقای پورابراهیمی، آقای کهنوجی را شما می‌شناسید. رزومه ایشان دست من چکار می‌کند؟ اگر ایشان مدیرعامل مس می‌شد مشکل شما این چنین با من ادامه پیدا می‌کرد؟  آقای پورابراهیمی هر نشستی که در هیات مدیره استان داریم شما من را بیچاره می‌کنید و در استان شبکه می‌چینید”

آنچه در این نوشته ذکر شده و آنچه را که به دلیل خارج شدن از حوصله خواننده ذکر نگردید تنها گوشه ای از افشاگریهایی جلسه استیضاح وزیر کاربود .بی گمان  اینگونه افشاگریها در یک سیستم پدر و مادر دار منجر به استعفای دسته جمعی مدیران آن سیستم و نهایتا به تعطیلی مجلس و دولت کشیده می شد اما نمیدانم این چه مجلسی است، این چه دولتی است این چه سیستمی است که فقط در یک قلم استیضاح وزیر کارش، معلوم میشود وزیر و پسرش و معاون وزیر و پسرش،استیضاح کننده ،استیضاح شونده،موافق و مخالف استیضاحش بخور بخوری راه انداخته اند و به ریش ملت می خندندذ و گوئیا آنچه مهم نیست ملت فلک زده است و آقایان هم اگر بحثی می کنند نه به این خاطر است که درد مردم دارند بلکه بخاطر اینست که رقیبشان بیشتر از آنها خورده و برده و گمارده  است. آری این حکایت امروز وطن است وکلا و و وزرایش قانونی چپاول و غارت می کنندقانونی قانونی!

ز  آن  گویند  گاهی  لفظ  قانون

که  حرف  آخر  قانون  بودنون

اگر  داخل  شوند  اندر  سیاست

برای  شغل  و  کار  است  و  ریاست

چگونه میتوان به چنین مجلس و این دولت و این سیستم و … اعتماد کرد چگونه باور کنیم مجلس خانه ملت است چگونه باور کنیم جایی که ملت به سخره گرفته می شوند و به ریش رای دهندگان خندیده میشود آنجا عصاره ملت است.آیا این بود آنچه پدران ما برای آن انقلاب کرده اند ،دست و پا داده اند و سرباخته اند.پاسخگوی خونهای ریخته شده جوانان وطن چه کسی است؟

هموطن این وکلا و وزرا قابل فراشی نیست

لایق آنکه تو دلبسته او باشی نیست

همتش جز پی اخاذی و کلّاشی نیست

در بساطش بجز از مرتشی و راشی نیست

گر جهان را بسپاریش جهان را بخورد

ور وطن لقمه نانی شود آن را بخورد

من هم الساعه دهم شرح بر ابناء وطن

که کند دیده ابنا وطن را روشن

تا بدانند چه نیکو اُمنائی دارند

چه وطنخواه وکبل و وزرائی دارند

و اما:

گر که این شهر و وطن را آب برد

تو یقین میدان که ما را خواب برد

نظرات کاربران :

دیدگاه شما