درباره ما

بسم الله الرحمن الرحیم
ن والقلم و مایسطرون
پایگاه خبری تحلیلی ایل نیوز با تلاش جمعی از مؤسسین مجمع اسلامی دانشجویان ایل از نیمه دوم سال۱۳۹۵ در استان چهارمحال و بختیاری راه اندازی و سعی دارد با پوشش خبری استانهای چهارمحال و بختیاری ، خوزستان ، اصفهان ، کهگیلویه و بویر احمد ، فارس ، لرستان و … در حد بضاعت آخرین اخبار و تحلیهای خبری جهان ، ایران و مناطق مذکور را به صورت آنلاین در اختیار مخاطبین و مردمان ایل قرار دهد. مشی رسانه‌‌ای این سایت، تحلیلی خبری خواهد بود و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث پیرامونی را بیابند. این رسانه بدون وابستگی به هیچ حزب و گروهی با رویکردی کاملا” مستقل در جهت ارتقای بینش و آگاهی مردمان ایل ایجاد شده و در این مسیر آمادگی دارد در جهت رفع مشکلات و موانع موجود در مناطق مورد اشاره با همکاری مردم عزیزمان نقش موثر و خداپسندانه ای ایفا نماید.لذا با اعتقاد به آزادی بیان و اصل آزادی اطلاعات در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی ، تعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی و شهیدان انقلاب و بر اساس منافع مردمان ایل ،بر آنیم تا از غلتیدن به تمایلات حزبی و جناحی پرهیز نماییم.
ما دانایی را عامل مهم توانایی ملی می‌دانیم و باور داریم اگر تفنگهایمان نقشی سازنده و دفاع جانانه از وطن را در تاریخ معاصر از خود بر جای گذاشته است، قلم هایمان به مراتب نقشی سازنده تر و ماندگارتر برجای خواهند گذاشت . لذا رسانه را یکی از ابزارهای مهم گسترش دانایی میدانیم و در این راه پرده پوشی وکتمان انتقاد به همه دستگاه های کشور را روا نمی دانیم و تمجیدات بی مبنا را ‌مصداق تعصب جاهلی قلمداد می کنیم. معتقدیم می توان با افراد و افکارمخالف بود و مرزبندی داشت ولی در عین حال آنان را محترم شمرد . ادبیات دور از ادب را نشانه صراحت نمی دانیم. بر همین منوال با خط کشی های سیاه و سفیدکه به رادیکالیسم دامن می زند موافق نیستیم . .صداقت، سرعت، درستی و جامعیت در ارائه اخبار و انصاف در نگارش و انتشار تحلیل ها و مقالات، سر لوحه فعالیت خطیر و پر خطر دست اندرکاران پایگاه خبری ایل نیوز است و گردانندگان آن رعایت تمام قوانین حقوقی مربوط به مطبوعات ایران را بر خود فرض دانسته و علاوه بر رعایت قانون، تلاش خواهند کرد از محدوده اخلاق حرفه ای خارج نشوند. پرهیز از انتشار اخبار غیرواقعی، دوری از درشت نمایی های مغرضانه، اجتناب از توهین و تهمت، ذکر منابع خبری و درج جوابیه ها از جمله این موارد است. این پایگاه خبری با حفظ نگاه ویژه خود به مسایل کلان سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، ضمن پرهیز از درگیری های کم فایده رسانه ای، آماده است تا با درج تحلیل ها و مقالات صاحب نظران و فرهیختگان، زمینه مناسبی برای تضارب آرا و اندیشه ها و ارائه آن به عموم مردم فراهم آورد.گردانندگان پایگاه خبری تحلیلی ایل نیوز تا حد امکان، تمامی نظرات واصله را منتشر خواهند نمود و بدیهی است که از انتشار نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی ها و سیاه نمایی علیه منافع ملی باشد معذور است.
ایل نیوزی ها از راهنمایی ها و نقدهای مخاطبان گرامی در جهت رفع نقایص فنی و محتوایی و ارتقای کیفی این پایگاه خبری، تحلیلی استقبال می کنند.و در این راه نیازمند راهنمائیها و نقطه نظرات صاحب نظران ، اندیشمندان و قلم بدستان ایل است.