یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۹

سرگردانی ۴۷۸ متقاضی برای دریافت وام مسکن میان شعب بانکی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر ۴۷۸ متقاضی برای دریافت وام مسکن در بین شعب بانکی سرگردان هستند.

سرگردانی ۴۷۸ متقاضی برای دریافت وام مسکن میان شعب بانکی

به گزارش ایل نیوز،سهراب رییسی سوم بهمن ماه در جلسه شورای هماهنگی بانک‌ها، اظهار کرد: با وجود افزایش تقاضای تسهیلات بانکی، سهمیه ابلاغی بانک‌ها، جوابگو متقاضیان نیست.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۴۷۸ متقاضی برای دریافت وام مسکن در بین شعب بانکی سرگردان هستند.

وی از اعطای دو وام مسکن ۱۸ و ۲۰ میلیون تومانی توسط بانک‌های عامل خبر داد و گفت: وام ۲۰ میلیون تومانی به ساکنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر برای ساخت ساختمان‌های فرسوده اعطا می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در ادامه خاطرنشان کرد: سهمیه ابلاغ شده تسهیلات ۱۸ و ۲۰ میلیونی در سال جاری به ترتیب ۷۸۱ و ۷۵۲ مورد بود.

حبیب الله وفایی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری نیز اظهار کرد: تاکنون ۸۷ درصدتعهدات پرداختی بانک‌ها محقق شده است و کمیته نظارت به طور مستمر از واحدهای تولیدی برای حصول نتایج سرکشی می‌کنند.

وفایی با اشاره به ابلاغ عملکرد بانک‌ها به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: بانک‌هایی که عملکرد آن‌ها در راستای اقتصاد مقاومتی تا پایان این هفته مطلوب نشود، به منظور توبیخ به دبیرخانه ستاداقتصادمقاومتی ابلاغ خواهند شد.

به گزارش ایل نیوز، برخی از دستگاه‌های اجرایی مردود کردن طرح‌های ارائه شده، عدم رعایت مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی و مسدود کردن ۲۰ درصد مبلغ تسهیلات به عنوان وثیقه را از جمله مشکلات خود در دریافت تسهیلات توسط بانک‌ها عنوان کردند.(منبع:ایسنا)

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1023
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما