چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۳

بحران ریزگردها در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: وضعیت هوای استان تا ساعت ۱۶ امروز در وضعیت بحرانی است و بعد از آن وضعیت بهبود می‌یابد.

بحران ریزگردها در چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایل نیوز به نقل از ایرنا، مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: وضعیت هوای استان تا ساعت ۱۶ امروز در وضعیت بحرانی است و بعد از آن وضعیت بهبود می‌یابد.

مهرداد قطره در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – با اشاره به اینکه میزان وزش باد در برخی از نقاط استان به ۷۰ کیلومتر بر ساعت رسید، اظهار کرد: میزان آلاینده‌های کمتر از ۱۰ میکرون به ۵۰۰ میکروگرم و ذرات معلق ۲.۵ میکرون به ۴۳۸ میکرو گرم در هر متر مکعب رسید.

وی افزود: وضعیت هوای استان تا ساعت ۱۶ امروز در وضعیت بحرانی است و بعد از آن وضعیت بهبود می‌یابد که طی اطلاعیه‌ای کلیه مدارس مقاطع مختلف تحصیلی در نوبت بعدازظهر تعطیل اعلام شد.

قطره گفت: منشا این گرد و خاک محلی است که به دلیل نبود بارندگی درسطح استان با کمترین سرعت وزش، منجر به ایجاد گرد و خاک می‌شود.

وی تصریح کرد: در شهرستان کوهرنگ و منطقه سرآقاسید بارش برف آغاز شده است که در کوهرنگ تاکنون بارش برف به هشت میلی‌متر رسیده است.

قطره افزود: غروب امروز در برخی از نقاط استان بارش برف پیش‌بینی شده و فردا وضعیت استان در حالت ناسالم با گرد و غبار مختصر است.

مدیرکل هواشناسی استان با اشاره به وزش باد شدید در استان و پرتاب شدن اشیاء، خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود افراد از تردد غیر ضروری در سطح استان خودداری کنند و بیماران قلبی و افراد مسن نیز حتی الامکان از منازل خارج نشوند.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=103
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما