سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۴

خشکیدگی ۴۰۰ قنات در چهارمحال و بختیاری/ اختصاص بخشی از درآمدهای زکات به احیای قنات ها

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: با بررسی اولویت های تخصیصی درآمدهای زکات، بخشی از این درآمدها برای احیای قنات ها پیش بینی می شود.

خشکیدگی ۴۰۰ قنات در چهارمحال و بختیاری/ اختصاص بخشی از درآمدهای زکات به احیای قنات ها

به گزارش ایل نیوز به نقل از ایرنا،حجت الاسلام محمدعلی نکونام روز سه شنبه در نشست شورای زکات این استان افزود: در حالی که درآمدهای حاصل از جمع آوری زکات در استان نسبت به سالهای گذشته از رشد خوبی برخوردار شده اما ضروری است تا با فرهنگسازی زمینه مشارکت بیش از پیش مردم را فراهم کرد.
وی ادامه داد: ظرفیت های خوبی در راستای افزایش درآمدهای زکات در استان وجود دارد که باید در این خصوص تبلیغ بیشتری انجام گیرد.
نکونام در ادامه با گرامیداشت سالگرد انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: در آستانه ورود به ۳۹ سالگی انقلاب اسلامی ضروری است تا در این ایام با ارزیابی عملکرد خود در بخش های مختلف تهدیدها و آسیب ها را به خوبی شناسایی کرد.
امام جمعه شهرکرد با تاکید بر تقویت تقوا در جامعه اسلامی افزود: بسیاری از آسیب های موجود ناشی از کمرنگ شدن تقوا در جامعه است.
مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست از خشکیدگی نیمی از قنات های استان خبر داد و گفت: در حدود ۸۰۰ قنات در استان حفر شده که از این تعداد ۴۰۰ قنات به طور کامل خشک و مابقی قنات ها با کاهش آبدهی مواجه است.
ذبیح الله غریب تصریح کرد: اختصاص بخشی از درآمدهای زکات به احیای قنات های استان با توجه به وقوع خشکسالی های چندین ساله انگیزه ای برای ادامه فعالیت های کشاورزی در استان نیست.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1043
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما