چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۲

مرکز درمان سرطان در چهارمحال وبختیاری راه اندازی می شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ودرمانی چهارمحال و بختیاری از راه اندازی بخش پیوند مغز و استخوان و مرکز درمان سرطان استان خبر داد.

مرکز درمان سرطان در چهارمحال وبختیاری راه اندازی می شود

به گزارش ایل نیوز ،مرتضی هاشم زاده روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران استان اظهار کرد: بیشتر خدمات لازم جراحی، شیمی و اشعه درمانی به بیماران سرطانی جز در موارد خاص نظیر پیوند مغز و استخوان بیماران مبتلا به سرطان خون در این استان ارائه می شود.
وی بیان کرد: در این راستا دانشگاه علوم پزشکی استان درصدد راه اندازی بخش پیوند مغز و استخوان در ۵۵۰ مترمربع اتاق و آزمایشگاه پیشرفته در بیمارستان کاشانی در آینده ای نزدیک است.
هاشم زاده، راه اندازی مرکز درمان سرطان در منطقه رحمتیه را از دیگر برنامه های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ودرمانی در حوزه بهداشت و درمان استان عنوان کرد.
وی در خصوص اقدامات دانشگاه علوم پزشکی به منظور تشخیص سرطان در استان نیز گفت: برخی روش های تشخیصی به دلیل هزینه بربودن در استان راه اندازی نشده است که البته دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ودرمانی درصدد راه اندازی مراکز تشخیصی است.
هاشم زاده ادامه داد: هم اکنون تست های ژنتیکی بخصوص برای سرطان های موروثی به خارج از استان ارجاع داده می شود که پیش بینی می شود در آینده ای نزدیک آزمایشگاه ژنتیک مرکز ناباروری استان برای آزمایش های نادر تجهیز شود.
هاشم زاده در ادامه سبک زندگی نادرست را یکی از عوامل موثر در افزایش آمار مبتلایان به انواع سرطان عنوان کرد و افزود: تغییر سبک زندگی از سنتی به زندگی ماشینی جامعه را به سمت ابتلای روز افزون به بیماری های غیر واگیر سوق داده است.
وی ۸۰ درصد از عوامل مرگ و میر در دنیا را ناشی از شیوع بیماری های غیر واگیر عنوان کرد وافزود : وزارت بهداشت توجه ویژهای برای کنترل این امر داشته است.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1058
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما