جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۱

یخبندان در بام ایران/ مصائب سرما در دمای منفی ۲۳ درجه

استقرار توده هوای سرد در چهارمحال و بختیاری موجب یخ زدگی معابر و ایجاد مشکلات مختلف در بخش های مختلف زندگی شهری و بخش کشاورزی شده است.

یخبندان در بام ایران/ مصائب سرما در دمای منفی ۲۳ درجه

به گزارش ایل نیوز به نقل از خبرگزاری مهر،در حالی که زمستان در استان چهارمحال و بختیاری به نیمه راه رسیده است و هر سال در این موقع سال دما در این استان رو به افزایش بوده است اما استقراده توده هوا در این استان، مردم چهارمحال و بختیاری را غافلگیر کرد.

دمای هوا از روز گذشته در این استان کاهش شدیدی داشته است و در بیشتر نقاط استان به زیر منفی ۱۶ درجه رسیده است. دما در شهرستان کوهرنگ به منفی ۲۳ درجه رسیده است و در شهرکرد به منفی ۱۸ درجه سانتی گراد رسیده است.

دما آنقدر در این استان سرد شده است که مشکلات بسیاری زیادی برای مردم این استان طی روز و شب گذشته ایجاد کرده است. پیاده روهای سطح شهر شهرکرد در عصر روز گذشته به خاطر شدت سرما به سرعت خالی از رفت و آمد شد و کسبه سطح شهر نیز به سرعت مغازه های خود را تعطیل کردند.

یخ زدگی خودروهای رانندگان این استان که خودرو های خود را در بیرون از خانه پارک کرده بودند از مهمترین مشکلاتی بوده است به تعداد زیاد در شهرکرد در حال حاضر مشاهده می شود.

همچنین شدت سرما در این استان موجب شد که مردم این استان برای گرم شدن خانه خود، استفاده از وسایل گرمایش را افزایش دهند و مصرف گاز در این استان طی شب گذشته تاکنون افزایش یافته است.

در برخی مناطق استان نیز سرما موجب یخ زدگی معابر شده است.

در بخش کشاورزی تولید کنندگان بخش کشاورزی و گلخانه داران استان با حضور در واحدهای تولیدی خود شب پر کاری را برای تنظیم حرارت برای جلوگیری از خسارت سپری کردند.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1118
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما