سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۴

امام جمعه شهرکرد:بیعت بختیاری ها با امام به نام چهارمحال و بختیاری ثبت ملی شود

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تاکید کرد:بیستم بهمن ماه به عنوان سالروز بیعت بختیاری ها به نام استان در تاریخ ثبت ملی شود.

امام جمعه شهرکرد:بیعت بختیاری ها با امام به نام چهارمحال و بختیاری ثبت ملی شود

به گزارش ایل نیوز به نقل از ایرنا، در نوزدهم بهمن ماه سال ۵۷ تعدادی از مردم ایل بختیاری بویژه اهالی دهستان ˈچغاخور ˈ و شهرستان بروجن با پوشیدن لباس محلی به دیدار امام راحل در مدرسه ˈعلویˈ تهران رفتند و ضمن بیعت با امام، نسبت به سخنان اهانت بار شاپور بختیار نخست وزیر وقت شاه به قوم بختیاری، اعلام انزجار کردند.
حجت الاسلام محمد علی نکونام روز سه شنبه در سالروز اعزام بختیاری ها به تهران برای بیعت با امام در سال ۵۷در مصلای امام خمینی (ره) شهرکرد افزود: این روز به نام همه مردم استان به عنوان یک حرکت ماندگار در تاریخ معاصر ثبت شود.
وی گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند اعلام انزجار قوم بختیاری از بختیار(نخست وزیر شاه) نشان داد که مردم این استان حرکت ارزنده ای را در جریان انقلاب اسلامی به راه انداختند.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: بیعت بختیاریها با امام خمینی (ره) در بهمن سال ۵۷، سند افتخار این قوم است.
نکونام افزود:حرکت بختیاریها در اعلام حمایت از امام بیانگر ولایی بودن این قوم در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.
به گفته وی، قوم بختیاری مردانی غیرتمند و تلاشگرند و در تولید ملی نقش بسزایی دارند و همواره از آرمان های انقلاب اسلامی دفاع کرده اند.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد یادآور شد: شجاعت ،دیانت ، پاسدار از مرزها ،رشادت ، غیرت ، صداقت ،صلابت و اخلاق نیکو و رفتارهای وحدت آفرین از مهمترین ویژگی ها قوم بختیاری است.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1158
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما