چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۳

اعطای ۳۱۳ میلیارد تومان وام در راستای اقتصاد مقاومتی در چهارمحال و بختیاری

استاندار چهارمحال و بختیاری از اعطای ۳۱۳ میلیارد تومان وام در راستای اقتصاد مقاومتی در سال جاری خبر داد و گفت: در اعطای پروژه‌ها به بخش خصوصی توجه بر توجیه فنی و اهلیت سرمایه‌گذاری اهمیت دارد.

اعطای ۳۱۳ میلیارد تومان وام در راستای اقتصاد مقاومتی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایل نیوز به نقل از ایسنا،قاسم سلیمانی دشتکی ۲۰ بهمن‌ماه در همایش اقتصاد مقاومتی و الگوی مصرف بسیج ادارات استان، با تبریک فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: طاغوت قبل از انقلاب در نظر داشت تا فرهنگ و تولید داخلی کشور را نابود کند و در این راستا قانون کاپیتولاسیون و اصلاحات ارضی را تصویب کرد.

وی اظهار کرد: آمریکا با اجرای طرح مارشال به نابودی کشاورزی در جهان سوم پرداخت و مونتاژ قطعات را توسط کارگران ارزان‌قیمت انجام می‌داد.

استاندار به اعتقاد امام راحل به فرهنگ‌سازی مردم اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی به نوعی جدید در جهان شکل گرفت که اعتقاد به رای مردم و در کنار آن اعتماد به رای مردم در آن جلوه می‌کرد.

وی به تلاش آمریکا برای نابودی انقلاب با جنگ هشت‌ساله اشاره کرد و ادامه داد: آمریکا وقتی نتوانست در جنگ تحمیلی کشور را شکست دهد به تحریم‌ها روی آورد و دارو، اسلحه، هواپیما، خوراک و مواد اولیه را تحریم کرد ولی مردم با انقلابیگری و رهبری امام مقاومت کردند.

سلیمانی با بیان اینکه در مذاکرات توانستیم آمریکا و اسرائیل را در جهان منزوی کنیم، گفت: در برجام قطعنامه‌های علیه ایران لغو شد اما آمریکا با بدعهدی برخلاف برجام تحریم‌ها را تمدید کرد.

استاندار بر بروکراسی شدید اداری در استفاده از تولید داخل به‌عنوان یک مشکل تأکید کرد و افزود: باید به منابع داخلی اعتقاد داشته باشیم و هرگز نگوییم نمی‌توانیم.

سلیمانی با اشاره به ورود کالاهای خارجی و چینی و رکود تولیدات داخل، تصریح کرد: رهبری در سیاست‌های کلان کشور اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند.

وی با بیان اینکه برای سرمایه‌گذاری در کشور مشکلات بسیاری بود اما بسیار کم شده است، افزود: یکی از مهم‌ترین سازوکارهای اقتصاد مقاومتی اعتقاد به توان داخلی و کالای ایرانی است.

سلیمانی به بالابردن کیفیت محصولات داخلی برای رقابت با کالای خارجی اشاره کرد و گفت: در استان شعار ما برای تحقق اقتصاد مقاومتی کالای ایرانی بهتر از کالای خارجی و کالای استانی بهتر از کالای ایرانی است.

استاندار با اشاره به ارسال بخشنامه‌های متعدد به ادارات و نهادها در استفاده از کالاهای استانی، خاطرنشان کرد: از کارپردازها خواسته شد که با تعصب استانی و ملی برای مصارف ادارات با اولویت کالاهای استان تجهیزات را تهیه کنند.

وی از اعطای ۳۱۳ میلیارد تومان وام در راستای اقتصاد مقاومتی در سال جاری خبر داد و گفت: در اعطای پروژه‌ها به بخش خصوصی توجه بر توجیه فنی و اهلیت سرمایه‌گذاری اهمیت دارد.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1166
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما