پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۷

پروژه های انتقال آب چهارمحال و بختیاری مستقل اجرا شود

نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی گفت: در اجرای پروژه های آبی چهارمحال و بختیاری بدون کمک و دخالت استان های همجوار و بصورت مستقل انجام شود تا برخی حساسیت ها از بین برود.

پروژه های انتقال آب چهارمحال و بختیاری مستقل اجرا شود

به گزارش ایل نیوز به نقل از ایرنا، اردشیر نوریان روز پنجشنبه در نشست مسئولان ارشد چهارمحال و بختیاری و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی با رحیم میدانی معاون آب و آبفای وزیر نیرو تاکید کرد: وزارت نیرو نباید با برخی رفتارها مشکلات بخش آب را حادتر کند.
وی با اشاره به ادعای معاون آب و آبفای وزیر نیرو در خصوص طولانی شدن ۱۵ تا ۴۰ ساله اجرای برخی پروژه های سدسازی در ایران افزود: نباید ساکنان مخزن سدها را در نسل های مختلف بلاتکلیف نگه داریم.
نوریان به نبود برداشت آب غیرمجاز در چهارمحال و بختیاری و بویژه در حاشیه زاینده رود اشاره و تصریح کرد: در صورت ثابت شدن این احتمال نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان ارشد استان، با متخلفان برخورد جدی می کنند.
وی یادآور شد: هم اینک به خاطر برخی شایعات غیرعلمی و سوء تفاهم های به وجود آمده ۳۵ طرح چهارمحال و بختیاری با عضویت خانوارهای بسیار زیاد دچار مشکل و معیشت مردم مختل شده است.
نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در صورتی که مذاکرات و پیگیری های مسئولان از طریق وزارت نیرو جواب ندهد، نظر مردم و لابی اصفهان در این وزارتخانه را از تریبون مجلس شورای اسلامی اعلام خواهم کرد.
وی گفت: هم اینک در فضای ساکت پیش بینی هایی برای مشخص شدن ردیف ملی به منظور اجرای پروژه های غیرقانونی گلاب و بهشت آباد فراهم شده است.
نوریان به نبود مجوز زیست محیطی برای اجرای پروژه های غیرقانونی گلاب و بهشت آباد اشاره و تاکید کرد: این پیشنهاد خلاف قانون برنامه پنجم توسعه کشور است.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1259
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما