پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۴

چهارمحال و بختیاری سیاهپوش عزای فاطمیه شد

همزمان با سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام ، چهارمحال و بختیاری در روز پنجشنبه داغدار عزای فاطمه سلام الله علیها بود و این استان سراسر سوگ سرای عزای فاطمی شد.

چهارمحال و بختیاری سیاهپوش عزای فاطمیه شد

به گزارش ایل نیوز به نقل از ایرنا ،همزمان با فرارسیدن سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) روز پنجشنبه آیین های عزاداری با راه اندازی کاروان های سینه زنی و زنجیرزنی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
مردم علوی و فاطمی تبار چهارمحال و بختیاری با سیاهپوش کردن شهرها و روستاها و برگزاری آیین های تعزیه و روضه خوانی و سوگواری در غم شهادت حضرت فاطمه (س) اشک ماتم ریختند.
به همین مناسبت آیین های عزاداری امه ابیها در شهرکرد در مقابل امامزاده حلمیه و حکمیه مرکز استان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد برگزار شد.
مردم چهارمحال و بختیاری با برافراشتن بیرق ها، کتل ها و نواختن طبل ها و سنج ها در حواشی خیابان های منتهی به مساجد به ویژه در شهرکرد، شور فاطمی را بار دیگر در جای جای این خطه از ایران اسلامی طنین انداز کردند.
همچنین عزاداری بانوی بزرگوار اسلام حضرت صدیقه کبری (س) در بقاع متبرکه چهارمحال و بختیاری با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با حضور خیل عزاداران برگزار شد.
به همین مناسبت عزای فاطمی در دفتر نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد در محل مصلای امام خیمنی (ره) برگزار شد.
کارشناس ساماندهی امور مبلغین و ائمه جماعات اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری از فعالیت ۷۳۵ نفر مبلغ و مبلغه همزمان با ایام فاطمیه دوم در این استان خبر داد.
بیژن نوبخت با بیان اینکه ۷۳۵ نفر مبلغ و مبلغه در ایام فاطمیه دوم در این استان مشغول تبلیغ هستند، گفت: ساماندهی ۴۸۵ نفر مبلغ بومی و ۱۳۰ نفر مبلغه بومی و هم چنین اعزام ۷۰ نفر مبلغ و مبلغه غیر بومی از دفتر تبلیغات اسلامی قم و اصفهان از مهمترین برنامه های اعزام مبلغ بوده است.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1285
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما