یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۱

بهره برداری سه طرح بزرگ صنعتی در چهارمحال و بختیاری با حضور معاون اول رئیس جمهور

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: سه طرح بزرگ صنعتی در هفته جاری با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در این استان افتتاح می شود.

بهره برداری سه طرح بزرگ صنعتی در چهارمحال و بختیاری با حضور معاون اول رئیس جمهور

به گزارش ایل نیوز به نقل از ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در چهارمحال و بختیاری گفت: این طرح ها با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال بهره برداری خواهد شد.
به گفته وی، جهانگیری در سفر خود به شهرکرد برای بررسی روند ستاد اقتصاد مقاومتی با مسئولان استان نشستی خواهد داشت.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست، بهره برداری از کارخانه تولید چادرمشکی با ظرفیت سالانه ۱۰ میلیون مترمربع چادر در شهرکرد را یکی از این طرح ها عنوان کرد.
سید نعیم امامی گفت: اجرای این طرح از سال ۹۳ در زمینی به مساحت ۳۰۰ هزار مترمربع و زیربنای ۳۵ هزار مترمربع آغاز شده است که برای ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می کند.
وی سرمایه گذاری ثابت این طرح را ۳۰۰ میلیارد ریال و ۲۰ میلیون یورو تسهیلات ارزی عنوان کرد.
به گفته وی، این طرح به عنوان فاز اول طرح های توسعه شرکت نساجی حجاب در تولید پارچه مشکی به عنوان یک کالای فرهنگی و اقتصادی در جهت کاهش واردات و اهداف برنامه اقتصاد مقاومتی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: بهره برداری از فاز نخست فولاد سفید دشت با ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی با استفاده در واحد ذوب و ریخته گری، تختال با استفاده در نورد گرم و تولید ورق در شهرستان بروجن از دیگر طرحهاست.
امامی گفت: اجرای این طرح از سال ۸۶ آغاز و واحد احیای مستقیم آن هم اینک تکمیل و به بهره برداری می رسد و واحد ذوب و ریخته گری در سال ۹۸ راه اندازی خواهد شد.
وی گفت: این طرح در ۴۲۲ هکتار و با زیربنای ۲۵۰ هکتار و اشتغالزایی ۱۴۰ نفر در فاز اول بهره برداری خواهد شد.
وی افزود: در صورت اجرای کامل طرح مجتمع فولاد سفید دشت ۵۰۰ فرصت شغلی به صورت مستقیم فراهم می شود.
امامی میزان سرمایه گذاری ثابت این طرح را پنج هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: ۶۴ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی نیز به این طرح اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: واحد ورق پوشش دار تاراز در شهرک صنعتی شهرکرد با ظرفیت تولید سالانه ۳۳۰ هزار تن تولید ورق پوشش دار فولادی طرح دیگری است که با حضور معاون اول رئیس جمهوری بهره برداری و وارد چرخه تولید می شود.
وی میزان سرمایه گذاری این واحد ورق پوشش دار فولادی را حدود ۲ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با بهره برداری از آن برای ۲۰۰ نفر فرصت شغلی فراهم می شود.
یکهزار و ۲۸۸ واحد تولیدی و صنعتی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=129
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما