پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰

انصراف ۸۶ داوطلب انتخابات شوراها در چهارمحال و بختیاری

رئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری از انصراف ۸۶ نفر از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان خبر داد.

به گزارش ایل نیوز،جعفر مرادنی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این افراد تا صبح روز بیست و چهارم فروردین انصراف خود را به صورت رسمی اعلام کرده اند.
وی گفت: براساس ماده ۴۷ قانون تشکیلات شوراهای اسلامی شهر و روستا، هیات های اجرایی پس از دریافت نتیجه رسیدگی به سوابق داوطلبان موظفند طی یک هفته به صلاحیت داوطلبان رسیدگی و نتیجه را اعلام کنند.
مردانی اظهار کرد: هیات های اجرایی بخش و شهرستان موظفند صورتجلسه رسیدگی به وضعیت صلاحیت داوطلبان را از روز بیست و چهارم فروردین ماه به هیات های نظارت بخش های و شهرستان ارائه کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: هیات های نظارت بخش و شهرستان نیز موظفند براساس قانون یک هفته درباره صورتجلسه هیات های اجرایی بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی اعلام نظر کنند.
به گفته وی، هیات های نظارت نیز در اول اردیبهشت ماه فهرست بررسی تعیین صلاحیت را به هیات های اجرایی بخش و شهرستان ها اعلام کنند.
مردانی افزود: انتخابات الکترونیکی در ۲ شهر شهرکرد و بروجن که دارای هفت کرسی شورای شهر می باشند، به صورت تمام الکترونیکی برگزار می شود.
رئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری گفت: تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری برگزاری الکترونیک انتخابات ۹۶ در این شهرها فراهم شده است.
وی افزود: در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان ۴ هزار و ۶۲۶ نفر نامنویسی کردند که از این تعداد ۹۹۹نفر برابر ۲۱.۵ درصد برای شوراهای اسلامی شهرها و سه هزار و ۶۲۷ نفر برابر ۷۸.۵ درصد برای شوراهای اسلامی روستاها نام نویسی کردند.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1350
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما