دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۵۶

آخرین خبرها از سیل لردگان/حضور ۳۰ گروه امدادی در منطقه

ممدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: عملیات جستجو برای یافتن ۴ زن ناپدید شده در سیل روستای سیدمحمد بخش منج شهرستان لردگان از صبح روز دوشنبه برای دومین روز پیاپی با ۳۰ گروه امدادی در این منطقه آغاز شد.

آخرین خبرها از سیل لردگان/حضور ۳۰ گروه امدادی در منطقه

به گزارش ایل نیوز،ستار فرهادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این حادثه عصر یکشنبه بدنبال جاری شدن سیل در شهرستان لردگان رخ داد که در پی آن چهار زن ناپدید و ۲ زن دیگر در این منطقه مصدوم شدند.
مرکز اطلاع رسانی پلیس چهارمحال و بختیاری اسامی ۴ زن لردگانی مفقود شده در سیل روز گذشته را شامل؛ خانم ها ۱- ابریشم موسوی فرزند عین الله ۴۰ ساله، ۲- سمیه موسوی فرزند عین الله ۳۷ ساله، ۳- گلنسا خرمی فرزند علی بابا ۳۵ ساله و ۴- رویا موسوی فرزند نقدعلی ۱۶ساله اعلام کرد.
فرهادی در ادامه گفت: کارشناسان ستاد مدیریت بحران و نیروهای امدادی در حال بررسی ابعاد خسارات ناشی از سیل در منطقه هستند.
وی تصریح کرد: در پی بارش شدید باران و وقوع سیلاب در شهرستان لردگان چهارمحال و بختیاری که همچنان ادامه دارد، سنگ های ۱۰ و ۲۰ تنی در این منطقه جابه جا شده و کار جستجو برای ناپدید شدگان را سخت تر کرده است.
وی افزود: تلاش برای یافتن ناپدید شدگان از عصر روز یکشنبه توسط نیروهای امدادی و نیروهای بومی منطقه آغاز شده بود که بدلیل تاریکی هوا و سخت گذر بودن منطقه و نیز گل و لای ناشی از سیلاب کار جستجو را برای نخستین روز غیرممکن کرد.
فرهادی همچنین گفت: بارش شدید باران، تگرگ و جاری شدن سیل باعث خسارت به ۴۰ خانوار روستایی این منطقه شده است.
وی یادآور شد: بارش های ۲ روز گذشته تاکنون در چهارمحال و بختیاری همچنین به پل های ارتباطی و زیرساخت های روستای دره یاس از توابع شهرستان کیار و روستای لبد از توابع شهرستان کوهرنگ این استان خسارت وارد کرده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: پس از بررسی های کارشناسی میزان خسارت ناشی از بارش باران شدید، تگرگ و جاری شدن سیل در نقاط مختلف این استان اعلام می شود.
وی گفت: با توجه به احتمال ادامه بارش ها و امکان جاری شدن سیل در استان، هشدارهای لازم به عشایر و ساکنان مناطق مختلف اعلام شده است.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1388
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما