جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷

فیلم سینمایی “اسکی‌باز” نامزد جایزه آسیا پاسفیک شد

مدیر تولید فیلم سینمایی اسکی‌باز گفت: فیلم سینمایی اسکی‌باز تولید شده در چهارمحال و بختیاری در حوزه کودک نامزد جایزه آسیاپاسفیک شد.

فیلم سینمایی “اسکی‌باز” نامزد جایزه آسیا پاسفیک شد

در یازدهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک فیلم «اسکی‌باز» به کارگردانی فریدون نجفی نامزد بهترین فیلم بلند جوانان شده است.

وی با بیان اینکه فیلم اسکی‌باز تنها اثر سینمایی ایرانی در این جشنواره است، افزود: در بخش بهترین فیلم بلند جوانان، فیلم سینمایى «اسکی‌باز» با فیلم‌هاى «دنیای بزرگ بزرگ» از ترکیه، «جاسپر جونز» از استرالیا، «دیده و نادیده» از کشور اندونزی و «تابستان تمام شده» از چین رقابت می‌کند.

به گزارش ایل نیوز به نقل از تسنیم ،مدیر تولید فیلم سینمایی اسکی‌باز بیان کرد: فیلم اسکی‌باز در حوزه کودک است که در آن به مفاهیمی عمیقی اشاره که یکی از آن‌ها محیط زیست و برگزاری آداب و رسوم در منطقه بختیاری است.

ناصرقائدی خاطرنشان کرد: این فیلم متعلق به سینمای مستقل و نویدبخش یک راه جدید در سینمای کودک است که با گویش محلی توانسته با مخاطب ارتباط ویژه‌ای برقرار کند.

وی با اشاره به خلاصه‌ای از فیلم تصریح کرد: فیلم داستان پسر بچه‌ای است که در دل کوهستان برفی شهرستان کوهرنگ در پی اَدا کردن یکی از آیین‌های بومی منطقه بختیاری و نیز حفظ محیط زیست است؛ در آداب و رسوم بختیاری برای مراسم سرباره «برای کمک به خانواده متوفی» گوسفند نری باید قربانی شود به علت اینکه در فصل زمستان گوسفند نر در روستای جلی وجود ندارد پسربچه داستان مجبور می‌شود بز کوهی که شکارچیان پدر و مادرش را کشته‌اند و اکنون پسربچه آن را به میان گله آورده و علاقه شدیدی به آن دارد را برای ادای رسم ببرد.

مدیر تولید فیلم سینمایی اسکی‌باز با بیان اینکه اسکى باز پیش از این با ۷ پروانه زرین، بهترین و پرافتخارترین فیلم سینمایى سی‌امین جشنواره بین‌المللى فیلم‌های کودکان و نوجوانان شده بود، گفت: مراسم اهدای جوایز سینمایی آسیا پاسیفیک هر سال در شهر «بریزبن» استرالیا برگزار می‌شود.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1425
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما