یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۹

شهرکرد با ۴ درجه زیر صفر سردترین نقطه کشور

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: دمای هوای صبح امروز (یکشنبه) شهرکرد با ۴ درجه سانتیگراد زیر صفر، سردترین نقطه کشور بود.

شهرکرد با ۴ درجه زیر صفر سردترین نقطه کشور

به گزارش ایل نیوز ،مهرداد قطره سامانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با وجود کاهش محسوس دما، اما اثری از وقوع بارش های پاییزی در استان نیست و پیش بینی می شود بارش های موثر از نیمه دوم آبان ماه در استان آغاز شود.
وی به وزش بادهای شدید در استان اشاره کرد و گفت: وزش باد که سرعت آن تا ۶۰ کیلومتر برساعت نیز می رسد منجر به خیزش گرد و خاک محلی و آلوده شدن هوای استان طی روزهای دوشنبه و سه شنبه می شود.
قطره سامانی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون غلطت آلودگی هوا در استان که منشاء گرد و خاک داخلی است در مدت ۵ روز به مرحله بحرانی و هشدار رسیده و پیش بینی می شود تا وقوع بارش های پاییزی روزهای آلوده در استان تداوم یابد.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: شهرهای شهرکرد و بروجن بیشترین روزهای توام با گرد و خاک را سپری کرده اند که ناشی از خیزش گرد و خاک در دشت های شهرکرد و سفیددشت بوده است.
تغییر اقلیم و کاهش بارندگی در چهارمحال و بختیاری سبب شده تا این استان در سال زراعی ۹۵-۹۶ وارد دهمین سال پیاپی خشکسالی شود و همین امر به خشکیدگی دشت های این استان و تبدیل شدن آن به چشمه های گرد و خاک منجر شده است.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1439
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما