چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸

متولیان آب تحت سلطه صاحبان قدرن و ثروت

رئیس کمیته صیانت از آب استان چهارمحال و بختیاری گفت: متولیان آب تحت سلطه یا یک مافیایی از قدرت و ثروت قرار گرفته‌اند.

متولیان آب تحت سلطه صاحبان قدرن و ثروت

به گزارش ایل نیوز به نقل از کیار بیدار،حجت الاسلام‌والمسلمین امیرقلی جعفری عصر امروز در جلسه مردمی که جهت هم‌فکری برای موضوع آب استان در مکان مصلی بزرگ حضرت امام خمینی(ره) شهرکرد برگزار شد، با اشاره به سفر معاون اول رئیس‌جمهور که قرار است در هفته‌جاری به استان صورت گیرد، اظهار کرد: امیدوارم این سفر برای استان چهارمحال‌وبختیاری عامل خیر و برکت باشد.

رئیس کمیته صیانت از آب استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه گاهی از صحبت‌ها تفسیرهای اشتباهی صورت می‌گیرد، ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی محصول خون بیش از ۳۰۰ هزار شهید است که این هزینه بسیار سنگینی است و از زمان غیبت تا کنون چنین مدل حکومتی که شیعی باشد را نداشته‌ایم و بر این باور هستیم تضعیف چنین نظامی گناهی بزرگ می‌باشد.

جعفری با اشاره به غیرسیاسی بودن این جلسه، ادامه داد: تضعیف نظام خیانت می‌باشد و این می‌تواند با یک تصمیم اشتباه یک مدیر صورت گیرد، یا یک سخنرانی و یا ارسال یک نامه اشتباه، در هر صورت تضعیف نظام بزرگترین گناه است.

این مسئوول با اشاره به اینکه پشتوانه مردمی برای نظام یک سرمایه است و مخدوش کردن این اعتماد یک خیانت است، تصریح کرد: مدتی است که اخباری به گوش می‌رسد که هرچه به انتخابات ریاست‌جمهوری نزدیک می‌شویم این تصمیمات تندتر هم می‌شوند و هدف از این تحرکات این است که سرزمین چهارمحال و بختیاری را دچار بحران کنند.

وی ادامه داد: اگر به فضای انتخاباتی نزدیک شدیم، آن زمان هر موضوعی رنگ و بوی سیاسی می‌گیرد و فرصت محدود است.

جعفری با انتقاد از اینکه قانون در حوزه آب در کشور ما زیر پا گذاشته می‌شود و بالاترین مسئوولین در این حوزه خواسته یا ناخواسته قانون را دور می‌زنند، ادامه داد: مشکل امروز ما در موضوع آب این است که متولیان آب تحت سلطه یک امپراطوری یا یک مافیایی از قدرت و ثروت قرار گرفته‌اند که مصوبات شورای عالی آب را بلوکه می‌کنند و نتیجه این حرکت، مخدوش شدن اعتماد مردمی به نظام می‌شود که این خیانت است.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه سال‌های قبل در دولت کار اشتباهی تحت‌عنوان تونل گلاب آغاز شد، خاطرنشان کرد: این تونل کل رودخانه زاینده رود را از استان ما منحرف می‌کند و بیش از ۴۰ هزار نفر سکنه شهرستان سامان را آواره می‌کند.

جعفری افزود: این طرح نه مصوبه‌ای دارد و نه تخصیص اعتباری برای آن در نظر گرفته شده است، ولی چون برخی آقایان پول و قدرت دارند این طرح را ادامه دادند و در هر دو دولت قبل و دولت فعلی انتقادات را مطرح کردیم ولی اکنون این تونل ۲۷ کیلومتر پیشرفت دارد.

این روحانی ادامه داد: اگر طبق قانون متولی آب کشور وزارت نیرو می‌باشد پس باید موضع خود را در برابر این تونل اعلام کنند و نباید در لایه‌های این جامعه یک کار غیرقانونی و خلاف شرع و ظلم به یک استان صورت گیرد و هیچ کس کاری نکند.

رئیس کمیته صیانت از آب استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه پس از پیگیری مردمی و مسئوولان در برهه‌ای اعلام شد که تونل گلاب غیرقانونی است، اظهار کرد: در جلسه ۱۳ شورای عالی آب اعلام شد که تونل گلاب غیر قانونی نیست و باید بررسی شود ولی تاکنون بررسی به نتیجه نرسیده و تونل گلاب هم تمام شده است.

جعفری با اشاره به اینکه تونل بهشت‌آباد برای ویران کردن این استان می‌باشد، ادامه داد: از رودخانه بهشت‌آباد سدی ایجاد احداث خواهد شد و تونلی با عمق حداقل ۳۰۰ متری از مبدا این سد ایجاد می‌شود در حالی که عمیق‌ترین چاه‌های آب استان ۱۲۰ متر است و این تونل از شهرستان‌های اردل کیار و شهرکرد عبور خواهد کرد و در استان اصفهان از منطقه باغبهادران بیرون خواهد آمد.

رئیس کمیته صیانت از آب استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه پس از احداث این تونل سه شهرستان اردل، کیار و شهرکرد کویر خواهند شد، ادامه داد: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی پس از انجام دو کار تحقیقاتی، سازمان بازرسی کشور و کارشناسان و محیط‌زیست اعلام می‌کنند که این پروژه اشکال دارد.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=146
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما