جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲

کنگره آیت الله ملک حسینی برگزار شد.

اولین کنگره ملی آیت الله ملک حسینی با حضور روحانیون و مسئولان مطرح کشوری و استانی در دانشگاه یاسوج برگزار شد.

کنگره آیت الله ملک حسینی برگزار شد.

به گزارش ایل نیوز ، کنگره ملی آیت الله ملک حسینی با مشارکت دستگاه های مختلف برگزار و در نهایت از میان ۲۵ آثار ارسالی به دبیرخانه همایش، ۱۵ اثر برگزیده و تقدیر شد.

آیت الله احمد بهشتی؛ نماینده استان فارس در مجلس خبرگان رهبری در این همایش اظهار داشت: ایشان شخصیتی جامع از لحاظ علم،  عمل،  اخلاق و فضایل داشت، این مرد بزرگوار صفات پسندیده و برجسته ای داشت، مخصوصا حریت و شجاعت و صراحت لهجه در ایام مختلف از ویژگی های بارز ایشان بود.

بهشتی ابراز داشت: سال های متمادی است که با ایشان آشنایی داشتم و رابطه من و ایشان مرید و مراد بود، همچنین رابطه روحی، قلبی و معنوی نیز برقرار بود.

وی خاطرنشان کرد: هرکسی با ایشان آشنا بود و با من دیدار می کرد نکته ای از ایشان می آورد و از این ظرفیت  بهره می گرفتم و استفاده می کردیم، و در واقععلاقه من به خاطر جنبه حریت و شجاعت ایشان بود که مرا به خودش جذب می کرد.

بهشتی افزود: همچنین صفت زیبای حسینی در وجود ایشان متجلی بود، شجاعت ایشان در کنار فضایل دیگر مانند عفت و حکمت بود، که حاصل جمع اینها عدالت است و اگر کسی شجاعت دارد، عفت دارد، حکمت را نیز دارد، عدالت در وجود ایشان متبلور می شود.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت الله ملک حسینی شهادت امام صادق را در شیراز نهادینه کرد، و مردم را متوجه بیان گذار این مکتب می کردند.

بهشتی گفت: آیت الله ملک حسینی با هر خطایی و کج روی با کمال شجاعت و حریت مبارزه کرد و امید است فرزند ایشان آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی با همان حریت و شجاعت راه پدر را ادامه  دهند.

ضیا هاشمی ظهر پنجشنبه در کنگره ملی آیت الله ملک حسینی افزود: امید است گفتگوها از مباحت عمومی فراتر رفته و رویکرد هایی داشته باشد که برای عرصه علم و فرهنگ ما آغاز حرکت جدیدی باشد.

هاشمی با اشاره به شخصیت مرحوم آیت الله ملک حسینی تصریح کرد:  بزرگانی از این قبیل، چنان عظمت فرهنگی، اجتماعی و تاریخی دارند که به این جلسات نیاز ندارد و این ما هستیم که باید از این ظرفیت ها بهره بگیریم.

وی ابراز داشت: علمای ما از لحاظ علمی و اخلاقی الگوی ما هستند و پاسخگوی سؤالات و رافع شبهاتند.

وی بیان کرد: جامعه علمی ما امروز این توقع را دارند که علمای ربانی پاسخگوی سوالات و الگوهای رفتاری باشند و افرادی مانند آیت الله ملک حسینی چنین ظرفیت هایی را داشتند.

سرپرست وزارت علوم تصریح کرد: در مراسم تشیع آیت الله به عینه دیدیم که بیش از سابق، مردم به روحانیت علاقه مند و دلبسته هستند، و آیت الله ملک حسینی روحانیتی به عنوان  نماد دین و اسوه برای جامعه هستند و در مسیر زندگی، خود را ندیدند و تکلیف و مسئولیت های خود را دیدند و آیت الله ملک حسینی معلم اخلاق بودند.

هاشمی گفت: جامعه ما نیاز به گروه های مرجع دارد و جامعه گروه های مرجع را پیدا می کند و مهم این است چه  گروه هایی به عنوان مرجع  فرهنگی قرار می گیرند.

وی افزود: حوزه و دانشگاه باید الگوها را عرضه کنند و به خاطر این است که رفتار و مشی را برای خود اسوه قرار می دهند، امروز باید اسوه ها، بزرگان و مفاخر را قدر بشناسیم و هرجا این مهم  نبوده است، جامعه آسیب دیده است و مفتخریم که  استان ما یک الگوی برجسته و اخلاقی و شخصیتی  دارد.

وی افزود: آیت الله ملک حسینی شخصیتی بزرگ و انسان مدار بود که خود را ندید و راه را دید و در این راه به منافع شخصی توجهی نکرد و عالمی برجسته بود.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1462
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما