یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۸:۴۹

۵۰ درصد مسکن‌های روستایی چهارمحال و بختیاری در معرض آسیب هستند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: از مجموع ۸۵ هزار واحد روستایی استان بیش از ۴۵ هزار واحد از تسهیلات مقاوم‌سازی استفاده کرده‌اند اما همچنان ۵۰ درصد واحدهای روستاهای استان غیرمقاوم و در معرض آسیب است.

۵۰ درصد مسکن‌های روستایی چهارمحال و بختیاری در معرض آسیب هستند

به گزارش ایل نیوز،سهراب رئیسی ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار داشت: از مجموع روستاهای استان در بحث جابجایی تاکنون ۱۸۸ روستا که نیازمند جابه‌جایی و یا درجاسازی و تثبیت هستند شناسایی شده است که تا امروز  تکلیف ۸۵ روستا در ۵۵ نقطه استان مشخص شده است‌.

وی با اشاره به انجام مطالعات مجدد برای مشخص شدن تکلیف دیگر روستاها افزود: ۳۲ روستای استان باقی مانده است که باید جابه‌جا و یا تثبیت شود که از این تعداد ۱۹ روستا نیازمند تثبیت و بقیه نیازمند جابجایی هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تامین اعتبار مورد نیاز برای انجام مطالعات این روستاها، خاطرنشان کرد: اعتبار لازم برای این موضوع در اعتبارات سال ۹۷ پیش بینی و اعلام کرده‌ایم که امیدواریم تامین اعتبار شود.

رئیسی بیان کرد: انجام مطالعات ۳۲ روستای در معرض خطر استان ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

وی به وقوع زلزله در کشور و ضرورت مقاوم سازی واحدهای روستایی اشاره و تصریح کرد: از مجموع ۸۵ هزار واحد روستایی استان بیش از ۴۵ هزار واحد از تسهیلات مقاوم سازی استفاده کرده‌اند اما همچنان ۵۰ درصد واحدهای روستاهای استان غیرمقاوم و در معرض آسیب است.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1512
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما