شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹

اجرای مرحله دوم شماره گذاری ادوات کشاورزی در چهارمحال و بختیاری

مرحله دوم شماره گذاری ادوات کشاورزی و خودروهای خودگردان در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

اجرای مرحله دوم شماره گذاری ادوات کشاورزی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایل نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما،رئیس اداره امور فناوری های مکانیزه جهاد کشاورزی استان گفت: در حال حاضر تعداد یک هزار و ۴۹۶ دستگاه تراکتور با عمر کمتر از ۱۳ سال در استان وجود دارد که از این تعداد یکهزار و ۴۹ دستگاه شماره گذاری شده و ۴۴۷ دستگاه باقی مانده در این دوره تعیین شده شماره گذاری خواهد شد.

بهزاد نجفی تعداد تراکتورهای با عمر بین ۱۳ تا ۲۵ سال موجود در استان را دو هزار و ۱۹۹ دستگاه اعلام کرد و افزود: این تعداد ادوات کشاورزی قدیمی هم با انجام فرایند اداری امسال شماره گذاری خواهد شد.

وی گفت: ماشین آلات کشاورزی نظیر تراکتور و کمباین نقش محوری در افزایش تولیدات بخش کشاورزی دارند و اهمیت و ضرورت پلاک گذاری ادوات کشاورزی در راستای شناسایی و شناسنامه دار کردن آنها برای ساماندهی بهتر و ارائه خدمات مناسب تر و تسریع در امور مربوط به ماشین های کشاورزی خواهد شد.

رئیس اداره امور فناوری های مکانیزه کشاورزی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، ایجاد مکانیسم کنترلی در تردد، قابلیت بیمه شدن، ساماندهی و مالک دار کردن، جلوگیری از سرقت و مدیریت و اختصاص سوخت را از جمله اهداف شماره گذاری ادوات کشاورزی دانست.

سالانه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات باغی، زراعی، دامی و شیلاتی در چهارمحال و بختیاری تولید می شود.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1553
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما