دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹

دانشجوی لردگانی صاحب شش اختراع

دانشجوی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شهرکرد شش اختراعش را ثبت ملی کرد.

دانشجوی لردگانی صاحب شش اختراع

به گزارش ایل نیوز، رییس  دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان گفت: ابراهیم صالحی متولد سال ۷۱ در شهرستان لردگان دانشجوی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شهرکرد و از جوانان مخترع استان است که تاکنون شش اختراع را ثبت کرده و تأییدیه چهار اختراع را هم دریافت است.  دانشجوی لردگانی صاحب شش اختراع

فرید براتی افزود:ماژول اسلحه که زمان و مکان دقیق شلیک را رصد می‌کند یک یاز اختراعات  این  جوان محقق است  که با توجه به بازپرسی‌هایی که پس از شلیک از مأموران پلیس می‌شود این ماژول با رصد دقیق زمان، مکان و فاصله شلیک این مشکل را رفع کرده است.
وی دستگاه هوشمند جلوگیری ازسرقت خودرو را از دیگر اختراعات این جوان  دانشجو اعلام کردوافزود: این دستگاه بر روی خودرو نصب می‌شود و صاحب خودرو می‌تواند بدون محدودیت زمان و مکان از طریق تلفن همراه خود موقعیت مکانی خودرو را ردیابی کند.
وی گفت: این مخترع جوان کشور دستگاهی جدید برای کنترل سوخت و آلودگی هوانیز ساخته است که این دستگاه با نصب بر روی خودرو در توقف‌های بالای ۲۵ ثانیه خودرو را در حالت خواب قرار می‌دهد که با فشار دادن پدال سریعا خودرو روشن می‌شود.
براتی بابیان اینکه ازمشکلات کلاه‌های کاسکت نداشتن دیددرطرفین وگرمی محفظه داخلی است،گفت:این مخترع کلاه کاسکتی طراحی کرده‌،که به دورگردن راکب موتورسیکلت بسته می‌شود و در هنگام سانحه مانند کیسه هوای خودرو به دور سر راکب باز می‌شود.
رییس  دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان گفت: ابراهیم صالحی ،عضو انجمن مخترعین کشور دستکش مرتعش برای افراد نابینا را هم اختراع کرده است که افراد نابینا با پوشیدن این دستکش هنگام نزدیک شدن به جسمی لرزش دستکش را احساس می‌کنند.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1565
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما