دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲

برگزاری همایش کلوس

نخستین همایش ملی حفظ،احیاء و نگهداری و اصلاح گونه کلوس در شهرکرد برگزار شد

برگزاری همایش کلوس

به گزارش ایل نیوز به نقل از ایسنا –همایش ملی حفظ ،احیاء و اصلاح گونه کلوس دوم اردیبهشت ماه در شهرکرد برگزار گردید سیامک سلیمانی در این همایش با اشاره به اینکه رشد و توسعه صنعت موجب از بین رفتن طبیعت می‌شود، اظهار کرد: باید توسعه و پیشرفت صنعت با نگاه‌داشت منابع طبیعی، محیط زیست، طبیعت و خاک همراه باشد.
معاون استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: لازم است با آگاه‌سازی، فرهنگ‌سازی، اقدامات نرم‌افزاری و برنامه‌ریزی مناسب از آسیب‌هایی که جبران آن میلیاردها تومان هزینه دارد جلوگیری کرد.
سلیمانی ایجاد پروژه‌های منابع طبیعی، فضای رویشی جدید، حفظ ذخایر ژنتیک و پویایی و شادابی طبیعت را از اهداف دولت عنوان کرد و گفت: در این زمینه مردم هستند که نقش تعیین کننده دارند اما منابع طبیعی، محیط‌زیست، جوامع محلی و بهره‌برداران باید دولت را در راستای رسیدن به این اهداف یاری کنند.
معاون استاندار در ادامه بیان کرد: لازم است اقدامات حمایت‌طلبی و فرهنگ‌سازی به منظور ایجاد اشتغال برای جوامع محلی و تجاری‌سازی و برندسازی این منابع نایاب صورت گیرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: می‌توان «کلوس» را به عنوان یک نماد برای استان در نظر گرفت و در حفظ و حراست این سرمایه هر آن چه که در توان است را بکار گیریم.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1626
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما