شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰

هجوم ریزگردها و افزایش شدت آلودگی‌ها در چهارمحال و بختیاری

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این پدیده شاخص کیفیت هوا برای گروه‌های حساس در وضعیت ناسالم قرار داده است گفت: این وضعیت برای امروز و فردا ادامه خواهد داشت و امروز بعداازظهر با وزش باد بر شدت آلودگی‌ها افزوده خواهد شد.

مهرداد قطره معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با ایل نیوز اعلام نمود: با توجه به توده گرد و غباری که کشورهای عراق و کویت را فرا گرفته، و گسترش این توده به سمت ایران ،پدیده ریزگردها از بعدازظهر روز گذشته وارد استان شده و هوای استان را آلوده کرده است.

وی با بیان اینکه این پدیده شاخص کیفیت هوا برای گروه‌های حساس در وضعیت ناسالم قرار داده است افزود: توصیه می‌شود سالمندان، کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی در این مدت تا حد ممکن در منزل بمانند.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: این وضعیت برای امروز و فردا ادامه خواهد داشت و امروز بعداازظهر با وزش باد بر شدت آلودگی‌ها افزوده خواهد شد.

قطره افزود: در برخی از نقاط استان چون بروجن، اردل، لردگان، بخشی از میانکوه و شلمزار احتمال بارش رگبارهای پراکنده و رعد و برق وجود دارد اما در این مدت کاهش دما وجود نخواهد داشت.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1665
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما