سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸

برگزاری همایش شبانان عشایری در چهارمحال و بختیاری

همایش تکریم و تجلیل از شبانان و گله داران عشایر استان چهارمحال و بختیاری با محوریت حمایت از فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی، با حضور مهمانان کشوری و استانی در شهرکرد برگزار می شود.

برگزاری همایش شبانان عشایری در چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایل نیوز ،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان گفت: شبانان در راستای کمک به اقتصاد مقاومتی و تولید ملی در روستا ها، مناطق عشایری و مرزها تلاش می کنند که در این رابطه شایسته تکریم و تجلیل می باشند.

سرهنگ دوم پاسدار اکبر رئیسی ، افزود: همایش شبانان و گله داران برای اولین بار در راستای توجه و اهمیت به تلاشگران عرصه تولید و کشاورزی، به همت بسیج عشایری استان برگزار می شود.

وی ضمن اشاره به رشادت ها و نقش عشایر در دوران دفاع مقدس ،گفت: بر کسی پوشیده نیست که عشایر در اکثر یگان های رزمی در جبهه ها حضور یافتند و پشتیبانی های مالی و دامی از رزمندگان اسلام داشتند و خودشان نیز در جبهه ها شهدای گرانقدری را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده اند.

رئیسی افزود: هدف اصلی همایش فوق، هویت و معنی بخشی به شغل شبانی است، تا اگر این قشر عزیز کاری انجام می دهند به آن افتخار کنند؛ چرا که این شغلی بوده که انبیاء الهی و بسیاری از بزرگان داشتنه اند؛ اما متاسفانه در جامعه فعلی نگاه مثبتی به این شغل نمی شود.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1696
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما