شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۲

بازار ثانویه ارز فساد خیز است/ خسارت میلیاردی وزیر راه به دولت

رئیس هیأت مدیره دیدبان شفافیت و عدالت گفت: در خصوص آقای آخوندی اعلام جرم کردیم، چون وی برای شفاف شدن بازار مسکن موظف بود سامانه اسکان و املاک را شکل دهد.

بازار ثانویه ارز فساد خیز است/ خسارت میلیاردی وزیر راه به دولت

به گزارش ایل نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،احمد توکلی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه شفافیت و عدالت از اصطلاحات رایج در جامعه و خواسته عموم مردم است، گفت: افزایش تعداد مبارزان با فساد، تأثیرگذاری عملکرد را در پی دارد و وجود شفافیت در جامعه شیوع فساد را کاهش می‌دهد.

وی به احتکار مورد نیاز بازار اشاره کرد و افزود: زمانی‌که دولت اعلام می‌کند چهار دسته کالای اساسی، ارز دولتی دریافت می‌کنند و مابقی اجناس بلاتکلیف هستند، به صورت غیرمستقیم پیام احتکار را به بازاریان می‌دهد و تجار آگاه می‌شوند که این اجناس تا مدت زمانی به دلیل تعلق نگرفتن ارز دولتی به کشور وارد نمی‌شوند.

بازار ثانویه ارز دچار مشکل و فسادخیز است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برای حل مشکلات ارزی نیازمند شیوه‌ای متفاوت با بانک مرکزی هستیم، اضافه کرد: بازار ثانویه ارز دچار مشکل و فسادخیز است.

توکلی با اشاره به برخورد با فساد و لزوم ایجاد شفافیت ادامه داد: اگر شفاف‌سازی‌های چندی پیش نبود تاکنون آقای نعمت‌زاده وزیر دولت بودند، وزارت آقای زنگنه هم باعث ادامه ناکارآمدی‌ها در این وزارتخانه است.

وی با بیان اینکه محاکمه بعضی مسؤولان مانند مهدی هاشمی، بقایی و … را باید قدر بدانیم، گفت: شاید انتظارات از قوه قضائیه در برخورد با مدیران فاسد بیش از این‌ها باشد، اما همین مقدار را نیز باید قدر بدانیم.

لزوم محکومیت مدیران فاسد در کشور/ اعلام جرم بر علیه وزیر وقت دولت

رئیس هیأت مدیره دیدبان شفافیت و عدالت در خصوص نحوه رسیدگی به پرونده آخوندی توضیح داد: در خصوص آقای آخوندی اعلام جرم کردیم، چون وی برای شفاف شدن بازار مسکن موظف بود سامانه اسکان و املاک را شکل بدهد که این‌کار را انجام نداد و این‌کار حداقل در سال اول ۳۲۰ میلیارد تومان به دولت خسارت زد، طبق قانون عدم انجام وظیفه اگر منجر به خسارت شود، جرم است.

توکلی با تأکید بر اینکه بسته ارزی وضعیت فعلی کشور را بدتر می‌کند، افزود: قبول دلار به قیمت ۱۰ هزار تومان تعطیلی بسیاری از صنایع را در پی دارد؛ قبول این قیمت دلار به معنی گران‌تر شدن مواد اولیه و قیمت تمام شده محصولات است.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1821
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما