سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۸:۰۴

رونق کتابخوانی در چهارمحال و بختیاری با اجرای «تابستانه کتاب»

اجرای طرح «تابستانه کتاب» باعث رونق کتاب و کتابخوانی در استان چهار محال و بختیاری شده است.

رونق کتابخوانی در چهارمحال و بختیاری با اجرای «تابستانه کتاب»

جواد کارگران دهکردی در گفت وگو با ابراهیمیان خبرنگار پایگاه خبری ایل نیوز اظهار کرد: طرح های حمایتی از کتابفروشان که از سوی موسسه خانه کتاب برگزار می شوند، باعث شده اند در سال های اخیر مراجعه مردم به کتابفروشی ها افزایش پیدا کند. خوشبختانه این طرح ها به ویژه «تابستانه کتاب» به خوبی توانسته اند از اهالی نشر حمایت کنند.
وی در ادامه اعلام نمود: این طرح ها زمینه ارائه تسهیلات بیشتر هم برای مردم و هم برای ناشران و کتابفروشان را فراهم نموده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری افزود: بدون تردید این طرح ها به تدریج میان مردم نهادینه خواهند شد و مردم شناخت بیشتری نسبت به اهمیت آن ها پیدا خواهند نمود.
کارگران دهکردی عنوان کرد: وقتی به کتاب یارانه تعلق می گیرد قطعاً مردم کتاب بیشتری خریداری می کنند و در نتیجه سرانه مطالعه افزایش می یابد. اما نباید مردم و به ویژه کتابفروشان به این طرح به عنوان طرحی اقتصادی یا طرحی با زمینه سوء استفاده مالی بنگرند. بلکه باید بیشتر جنبه فرهنگی این طرح ها و فرصتی که برای کتابخوانی ایجاد کرده اند، در نظر گرفته شود.
وی اظهار کرد: با صراحت می توانم بگویم که اجرای طرح «تابستانه کتاب» باعث رونق کتاب و کتابخوانی در استان چهار محال و بختیاری شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری توضیح داد: در «تابستانه کتاب۹۷» می کوشیم نیروهای خود را به نقاط مختلف استان و شهرستان ها اعزام کنیم تا با کتابفروشی ها جلسه توجیهی برگزار کنند و زمینه را برای شرکت هر چه بیشتر کتابفروشی ها فراهم شود.
کارگران دهکردی با بیان این که طرح های حمایتی از کتابفروشان بسیار ایده خوبی هستند و در استان رضایت کامل مردم از اجرای آن ها کاملاً محسوس است، افزود: در «عیدانه کتاب۹۷» ۶۶ میلیون ریال کتاب به فروش رسید. انتظار داریم در «تابستانه کتاب۹۷» به دلیل آغاز فصل اوقات فراغت مردم، این رقم افزایش یابد.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1843
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما