پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

طرح هادی روستای چنارمحمودی سریع‌تر تکمیل شود

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به برنامه دولت در اجرای طرحهای هادی در روستاها گفت: تکمیل سریع‌تر طرح هادی عمرانی روستایی چنارمحمودی شهرستان لردگان در دستورکار قرار گیرد.

طرح هادی روستای چنارمحمودی سریع‌تر تکمیل شود

به گزارش ایل نیوز ،اقبال عباسی شامگاه چهارشنبه در نشست هماهنگی طرح‌های عمرانی شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا چهارمحال و بختیاری که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های برگزار شد، تاکید کرد: تاکنون یک سوم طرح هادی عمرانی روستایی چنارمحمودی اجرایی شده است.
وی افزود: از مجموع ۴۶ هزار مترمربع معابر روستای چنارمحمودی تاکنون ۱۶ هزار مترمربع آسفالت‌ریزی شده است.
عباسی تصریح کرد: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری برای تامین اعتبار و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در راستای اجرای سریع‌تر این طرح تلاش کنند.
وی یادآور شد: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری قبل از اجرای کامل طرح هادی روستایی نسبت به اجرای شبکه تامین آب و تعویض لوله‎‌های فرسوده اقدام لازم را انجام دهد.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: براساس نظر مثبت معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های ایران قرار شد یک دستگاه خودروی آتش‌نشانی به روستا اختصاص یابد.
وی گفت:‌ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار طرح احداث یک ورزشگاه روستایی در چنارمحمودی با استفاده از اعتبارات سال ۱۳۹۹ را در دستورکار قرار دهند.
استاندار چهارمحال و بختیاری در این نشست گفت: ‌برای الحاق روستاهای دارای زمین ملی به شهر لردگان ۳ راهکاری پیشنهادی وجود دارد.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: این گزینه‌های پیشنهادی شامل الحاق روستاهای در جوار شهر، ‌برآورد مالی برای خرید زمین‌های مستثنیات مردم در صورت امکان تامین منابع مورد نیاز و شناسایی زمین‌های مازاد دستگاه‌های اجرایی و واگذاری آن به راه و شهرسازی برای مشارکت در تامین مسکن است.
وی یادآور شد: در شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا ، روستاهایی وجود دارد که قابلیت تبدیل به شهرهای کوچک را دارد.
عباسی اظهار داشت:‌ تعدادی از روستاها و شهرهای کم‌برخوردار شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا برای اختصاص ماشین‌آلات، قیر، اعتبارات نقدی و تجهیزات شناسایی و به معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های ایران اعلام شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های ایران برای بازدید از طرح‌های عمرانی شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا به چهارمحال و بختیاری سفر کرد.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1936
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما