شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴

آتش زدن تانکرحمل سوخت در بروجن،شایعه یا واقعیت

این خبر به بررسی صحت فیلمی مبنی بر آتش زدن یک دستگاه تانکر حمل سوخت در بروجن توسط معترضان به افزایش قیمت می‌پردازد.

آتش زدن تانکرحمل سوخت در بروجن،شایعه یا واقعیت

به گزارش ایل نیوز به نقل از فارس، ساعاتی قبل ویدئویی در فضای مجازی دست به دست شد که از آتش‌زدن یک دستگاه کامیون حمل سوخت در محور شهرکرد به بروجن روایت داشت.

من‌وتو اولین رسانه‌ای بود که در قالب گزارشات مردمی این ویدئو را منتشر کرد و به تبع از او برخی از رسانه‌های دیگر نیز به این موضوع پرداختند و تلویحا یا مستقیما، عامل آتش‌سوزی این کامیون حمل سوخت را مردم معترض به گرانی بنزین عنوان کردند.
برخی با الفاظ احساسی سعی در تحریک مردم برای آشوب خیابانی داشتند، برخی دیگر با استناد به این ویدئو از فراگیر شدن اعتراضات سخن گفتند؛ یک کانال معاند هم تیتر زد «آتش زدن دومین تانکر حمل سوخت توسط معترضان» و … .
و اما اصل ماجرا…
عصر امروز بر اثر برخورد یک دستگاه نفتکش با یک خودروی وانت، در محور فرادنبه به بروجن، خودروی نفتکش منحرف و دچار آتش‌سوزی شد و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری علت اصلی حادثه را بی احتیاطی راننده کامیون عنوان کرد.

با وجود اینکه این اتفاق در بیرون از شهر و در وسط یک جاده اتفاق افتاده، در تمام فیلم‌ها و تصاویر موجود اثری از اعتراض مردمی یا تعمدی بودن این اتفاق دیده‌ نمی‌شود، پلیس راه، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و آتش‌نشانی عامل اصلی این اتفاق را انحراف کامیون حمل سوخت و برخورد با گارد وسط جاده بر اثر تصادف با خودروی وانت گزارش کرده‌اند، اما باز هم رسانه‌های معاند سعی در انعکاس متفاوت این حادثه داشتند.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=1951
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما