چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳

اعلام مهلت اجرای مرحله سوم شماره‌گذاری ادوات کشاورزی چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری آخرین مهلت اجرای مرحله سوم شماره گذاری ادوات کشاورزی در این استان همزمان با سراسر کشور را آخر آذرماه سال جاری اعلام کرد.

اعلام مهلت اجرای مرحله سوم شماره‌گذاری ادوات کشاورزی چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایل نیوز،ذبیح الله غریب روز چهارشنبه اظهار داشت: ماشین‌آلات کشاورزی نظیر تراکتور و کمباین، نقش محوری در افزایش تولیدات بخش کشاورزی دارند و اهمیت و ضرورت پلاک‌گذاری ادوات کشاورزی در راستای شناسایی و شناسنامه‌دار کردن آنها برای ساماندهی بهتر و ارائه خدمات مناسب‌تر و تسریع در امور مربوط به ماشین‌های کشاورزی خواهد شد.
به گفته وی، در حال حاضر یک هزار و ۴۹۶ دستگاه تراکتور با عمر کمتر از ۱۳ سال در استان وجود دارد که از این تعداد یکهزار و ۴۹ دستگاه شماره‌گذاری شد و ۴۴ دستگاه دیگر نیز در این زمان تعیین شده شماره‌گذاری خواهد شد.
رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری همچنین تعداد تراکتور با عمر بین ۱۳ تا ۲۵ سال موجود در استان را نیز دو هزار و ۱۹۹ دستگاه ذکر کرد و گفت: این تعداد ادوات کشاورزی قدیمی نیز با انجام فرایند اداری‌ در زمان مشخص شده امسال شماره‌گذاری خواهد شد.
وی دیگر اهداف اجرای این طرح را ایجاد مکانیسم کنترلی در تردد، قابلیت بیمه شدن، ساماندهی و مالک‌دار شدن، جلوگیری از سرقت و مدیریت و اختصاص سوخت عنوان کرد.
غریب گفت: براساس مصوب ابلاغی سازمان، مالکین ماشین‌های کشاورزی زیر ۲۵ سال عمر، که برای پلاک‌گذاری ماشین خود اقدام نکنند، از دریافت سهمیه سوخت محروم می شوند.

وی تصریح کرد: در این استان بیش از ۷ هزار و ۸۵۳ دستگاه تراکتور فعال وجود دارد، که از این تعداد ۳ هزار و ۶۹۵دستگاه با عمر زیر ۲۵ سال است و مشمول قانون پلاک‌گذاری می شود.
غریب، با اشاره به اینکه عملیات پلاک‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی هم‌اکنون در مدیریت های جهادکشاورزی شهرستانهای ۱۰گانه در حال اجراست، افزود: تاکنون صاحبان بیش از یکهزار و ۳۳۴ دستگاه از ادوات کشاورزی مشمول پلاک‌گذاری، پلاک دریافت کرده‌اند.
رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری، هدف از اجرای این طرح را جلوگیری از قاچاق سوخت و ساماندهی و شناسایی مصرف‌کنندگان واقعی سوخت بخش کشاورزی عنوان کرد.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=2005
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما