جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری در خصوص بارش‌های پیش رو هشدار داد

سرپرست دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت:‌ مردم این استان در روزهای آینده جمعه پانزدهم تا دوشنبه هجدهم آذرماه از انجام سفرهای غیرضروری به دلیل بروز بارش، خودداری و پرهیز کنند.

مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری در خصوص بارش‌های پیش رو هشدار داد

به گزارش ایل نیوز،مرتضی زمان‌پور شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران تاکید کرد: از عصر روز جمعه یک سامانه فعال بارشی به تدریج وارد چهارمحال و بختیاری می‌شود و تا روز دوشنبه هفته آینده فعال است.

وی افزود: بدنبال ورود این سامانه به چهارمحال و بختیاری، بارش شدید برف و باران گاهی همراه با رعد و برق، در برخی مناطق کولاک برف و گاهی وزش باد به نسبت شدید و کاهش دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

زمان‌پور تصریح کرد: بارش سنگین برف و باران و رسیدن میزان بارش تا بیش از ۱۰۰ میلیمتر در برخی مناطق، مه غلیظ، کاهش دید و در برخی مناطق کولاک از مهمترین خطرهای ورود این سامانه بارشی به چهارمحال و بختیاری است.

وی یادآور شد:‌ سامانه بارشی روزهای آینده مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری به‌ویژه نیمه غربی و جنوبی استان را در بر خواهد گرفت.

سرپرست دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت:‌ آب‌گرفتگی معابر عمومی، لغزندگی جاده‌ها و معابر، اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی و برف‌گیر به سبب بارش برف، کاهش دید افقی به سبب کولاک برف و مه، رعد و برق و خطر اصابت صاعقه از نتایج ورود این سامانه به استان است.

وی گفت: به همین منظور مدیریت در توزیع و مصرف حامل‌های انرژی، لایروبی و پاک‌سازی جداول و معابر ضرورت دارد.

زمان‌پور تاکید کرد: از هم‌استانی‌های گرامی انتظار می‌رود در این مدت از سفرهای غیرضروری در سطح چهارمحال و بختیاری خودداری کنند.

وی افزود:‌ همچنین رانندگانی که قصد تردد از محورهای کوهستانی و برف‌گیر چهارمحال و بختیاری را دارند باید تجهیزات ایمنی،‌ سوخت کافی، مواد خوراکی و لباس گرم به همراه داشته باشند.

سرپرست دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: عشایر و دامداران استان در این مدت در مکان‌های امن و به دور از رودخانه‌ها و مسیل‌ها مستقر شوند.

وی یادآور شد:‌ مردم، عشایر و دامداران همچنین از استقرار در ارتفاعات به سبب احتمال رخداد صاعقه خودداری کنند.

زمان‌پور اظهار داشت: ‌شیلات‌داران چهارمحال و بختیاری نیز برای تنظیم آب استخرهای پرورش ماهی تمهیدات لازم را بکار گیرند.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=2017
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما