چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۳

حاشیه ای بر خان اول انتخابات مجلس یازدهم در شهرستانهای لردگان و خانمیرزا

نام نویسی از نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در شهرستان لردگان و خانمیرزا با ثبت نام بیش از ۵۰ نفر به پایان رسیده است مردم و مخاطبین می پرسند آیا سرمای شهرستان را برگزاری انتخابات پرشور گرم خواهد کرد؟

نام نویسی از نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در شهرستان لردگان و خانمیرزا با ثبت نام  بیش از ۵۰ نفر به پایان رسیده است مردم و مخاطبین  می پرسند  آیا سرمای شهرستان را برگزاری انتخابات پرشور گرم خواهد کرد؟ بررسی محیطی،رفتاری وتطبیقی نشان میدهد در منطقه فلارد داود بیژنی یک پای ثابت انتخابات ادوار گذشته برای این دوره ثبت نام ننموده است تا امید و همدلی دراردوگاه فلاردیها برای اجماع و ائتلاف رقبای سنتی و جدید افزایش یابد. هرچند که اجماع منطقه بر روی یک نفر دشوار است اما ناممکن نیست. اما در منطقه خانمیرزا  گل محمد صالحی مرد خوش مشرب سیاست مدتهاست که فضا را برای دیگران باز کرده و سکونت در پایتخت را به هیاهوی انتخاباتی ترجیح داده است وجعفر علی پوربهزادی نیز به صندلی نقد مدیریت چسبیده و آن را بهتر از وعده نسیه تآیید صلاحیت دانسته و خواسته یا ناخواسته فرصت دیده شدن را به نامزدهای آن منطقه داده است.اما در منطقه جانکی برخلاف دو منطقه دیگر ،تمامی رقبا و حتی رفقا و ائتلاف های سابق در این دوره مجلس ثبت نام نموده اند ،هرچند که مجید جلیل سرقلعه ادعا می کند که برای حوزه دیگری ثبت نام نموده است اما کمتر کسی است که نداند رای او در سایر حوزه ها شاید به انگشتان یک دست هم نرسد،لذا برگشت او به این حوزه انتخابیه محتمل می باشد حال اجازه دهید با هم به منطقه سردشت زیبا برویم جایی که منطقه نفوذ نماینده فعلی است و  شرایط در آن به گونه ای دیگر رقم خورده است .محمد خالدی رقیب جدی در این منطقه ندارد لکن او برای اینکه منطقه را یکدست نماید سه مشکل اساسی پیش رو دارد. اولین مشکل شخص محمد خالدی و عملکرد ضعیف او در دوره دهم می باشد که نمونه بارز آن عملکرد ایشان در مواجهه با مصیبت وارده بر مردم شریف روستای چنار محمودی و گستاخی وزیر بهداشت در توهین به مردم ایل  است.توهین وزیر هرچند قلب مردمان ایل را جریحه دار کرده است لکن نتوانسته است ایشان را از صندلی سبزش تکانی بدهد. اما مشکل دوم او جوانان اهل خرد منطقه سردشت است که برخلاف اسلاف گذشته خود انگشت خود را بر صفحات مجازی گذاشته و هر لحظه اخبار منطقه،کشور و حتی دنیار را رصد و تجزیه و تحلیل می نمایند. اینان اهل خردند  وتفکر طایفه گری در قاموس آنها محلی از اعراب ندارد و قبل از هر چیز می گویند عملکرد،برنامه و رزومه ات چیست؟ و اما مشکل سوم او جمعی از کسانی است که با تفکر طایفه گری او را مورد حمایت قرار داده اند، لکن نماینده نتوانسته است انتظارات و خواسته های ایشان را برآورده نماید و اکنون آنها به جرگه مخالفین پیوسته اند. به نظر می رسد اگر نماینده فعلی مجلس از این مشکلات بگذرد بتواند خود را بعنوان یک رقیب جدی معرفی نماید.نگارنده حال و هوای انتخابات در مرکز شهرستان لردگان را کمی بهتر از سایر مناطق میداند. به نظرمی رسد  طوایف ساکن در شهر لردگان با رونمایی از حسین بامیری که هم سابقه مدیریتی دارد و هم توانایی جلب نظر شورای هماهنگی نیروهای انقلاب استان را دارا می باشد در صدد جبران مافات برآمده و هر طور شده می خواهند این بار قرعه منتخب را بنام مرکز شهرستان لردگان رقم بزنند.

تا تایید صلاحیتها و برگزاری انتخابات زمان زیادی باقی است و شاید پس از آن بتوان تحلیل دقیقتری از اوضاع ارائه نمود.اما بطورکلی آنجه مردم منطقه را رنج و نخبگان را فراری میدهد نگاه طایفه گرایی است.بر این اساس در صددیم این سلسله یادداشتها را تا برگزاری انتخابات به تناوب منتشر نماییم. لذا با کمال تواضع وبا حسن نیت و بمنظورکمک به گسترش دانایی و تنویر افکار عمومی، ضمن دوری از هرنوع نگاه جانبدارانه ،آمادگی داریم تا پاسخ،یادداشت و مقاله کسانی که از آنها نام برده شد را در چارچوب قانون مطبوعات و خبرگزاریها منتشر نماییم ۰

همچنین پایگاه خبری تحلیلی ایل نیوز به عنوان تنها رسانه مجازی  بخش خصوصی فعال استان که مجوز خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نموده است ،ضمن ارائه پیشنهاد حذفغ تبلیغات کاغذی و لغو کارناوالهای تبلیغاتی آمادگی دارد تا بصورت عادلانه نظرات،برنامه ها و تبلیغات نامزدهای محترم را در اختیار مردم ایل قرار دهد.

والسلام

بقلم سردبیر پایگاه خبری ایل نیوز

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=2101
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما