دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸

اتمام اعتصاب کارگران کارخانه سیمان با میانجیگری فرماندار

با ضمانت فرماندار شهرکرد معترضان مهلت ۳۰ روزه برای حل مطالباتشان دادند و به اعتصاب ۲۰۰ نفره خود پایان دادند.

اتمام اعتصاب کارگران کارخانه سیمان با میانجیگری فرماندار

دردوروز گذشته کارکنان کارخانه سیمان شهرکرد به دلیل مشکلات مالی کارخانه از جمله کاهش ساعات اضافه کاری و معوقات خود بر سر کار حاضر نشدند.
در روز اول حدود ۱۰۰ نفر از کارکنان مقابل کارخانه اعتصاب کردند و روز دوم بقیه کارکنان که شیفت نبودند به آنان پیوستند و جمعیت آنها به حدود ۲۰۰ نفر رسید.
با ضمانت فرماندار شهرکرد معترضان مهلت ۳۰ روزه برای حل مطالباتشان دادند و به فعالیت خود در کارخانه بازگشتند.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=2231
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ایل وند گفت:

  مراقب ایل و صدای ایل باشید!

  خدمت همه عزیزان دست اندر کار و فعالین مرتبت با سایت و کانال ایل ، عرض سلام و خداقوت دارم .

  از نوجوانی و جوانی ، همچون شما عزیزان و به اقتضای دوران بی بازگشت جوانی ،به فعالیتهای رسانه ای علاقمند و باسختی ها و مشکلات مترتب بر این حرفه آشنا هستم و در حد خود آنقدر هزینه متحمل شدم که کمتر کسی داده و…
  این یادآوری نه از باب خودنمائیست ( چرا که پیام بی نام است )
  بلکه از آنروست تا انگیزه و محرکی که موجب شد تاب نیاورم و مصدع شوم و ضمن عرض درود وخسته نباشید ، یکی دو نکته را دوستانه مطرح میکنم را دریابید ! و چون آرزومندم که لااقل این حرکت و تلاشی را که شما عزیزان آغاز نمودید ، مستمر و ماندگار بماند و نیمه راه و یا نرفته راه ، از گردونه خارج نشوید و یا خسته و مانده و نفس زنان ناچار به خروج تدریجی نشوید و صدایتان و صدای ایل ، سالیان متمادی بر فراز قله و دامنه های قلمرو ایل طنین انداز باشد . ( اصطلاح و تکیه کلام شما )
  به هر حال هنوز هم اعتقاد دارم اگر در استانها و شهرستانها ! فقط به تعداد انگشتان دست ، نیرو و جوان علاقمند و عاشق کار رسانه ای ( به معنای عام ) سر بر می آورد و یا تربیت میشد ، حتی در همین بلبشوی حاکم بر فعالیت رسانه ای ! فریاد رسان و زبان مردم میشدند ، و اوضاع و احوال این مناطق بهتر از این بود .
  هنوز هم‌ معتقدم که حتی یک خبرنگار و روزنامه نگار واقعی ، دهها برابر مقامات اداری و حکومتی ، اعم از نماینده ، استاندار ، فرماندار و …می تواند نقش آفرین و موثر باشد .
  به عینه تجربه کردم ، یک گزارش ، خبر و یادداشت خوب چه زلزله ای ایجاد میکرد و چه نتایج و تغییر و تحولات و اثراتی بدنبال داشت .
  البته شرایط و اوضاع آن دوران ایران و دیار ما ، با امروز متفاوت است اما همچنان رسانه و کار رسانه ای موثر و نتیجه بخش بوده و هنوز هم بدون
  اغراق ، رهروان این ره پر سنگلاخ و سراسر مشقت ! باید عاشق و حتی دیوانه باشند !
  مبالغه نیست ! خبرنگار و فعال رسانه ای اگر عشق و درد این رسالت را نداشته باشد ، چند صباحی که هیجان و شوق و ذوق نویسنده و روزنامه نگار و فعال رسانه ای را تجربه کرد و یا با مصائب و سختی های آن دست و پنجه نرم کرد و یا قدر و لذت آن را با موقعیت و موفقیت و مشغله ای ، تاخت زد ! از این دایره برون افتد و ….
  حدیث این عشق ، مفصل و گفتنی ها بسیار و در این مجال نمی گنجد!
  عزیزانم ، صمیمانه استدعا میکنم :
  اگر در میان همه مشاغل و سرگرمیهای که برایتان مهیاست ، با عشق و اهداف بلندمدت و نه موسمی ! به این وادی پر رنج و البته شادی بخش و لذت آفرین ، پای گذاشتید ! قبل از هر قدم و قلم و خبر و …هر کنش و واکنشی ، تلاش و تمرین کنید که حرفه ای و استاندارد ، منصفانه و متوازن و ….عمل کنید !
  کار شما مثل بند بازی است ! پا بر لبه تیغ گذاشتن است و ….
  آهسته روی و تعادل و توازن ضرورت حفظ حیات و استمرار این کار است !
  شیوه ها و شگردها و رویه های موج سازی و جلب توجه و مخاطب گیری و … نیاز هست ! اما افراط در این راستا و هیجان سازی کاذب و .. حکایت ” از قضا سکنحبین صفرا فزود ” میشود و در دراز مدت مخاطب گریزی و ریزش بدنبال دارد !
  اگر مصداق و مثال بیاورم ، پیش خبرها و فراخوانهای اخیرتان در خصوص دو تن از نمایندگان ادوار و …
  بعد از تکرار پیش خبر و تاکید بر پرهیز ازعهد شکنان ! خبر قبلا” کار شده ای به نقل از احمد توکلی که در سایت ها و کانالهای عدیده ای هم منعکس شده بود را باز نشر دادید !
  یا اصطلاحات مصطلح و بکار گرفته شده توسط بعضی کانالهای زرد ! مثل ” ما سایه به سایه تان ….. به تاریکخانه های …‌ اتاق آقای نماینده قبلی …
  حقیقتا” خودتان این هجم از تبلیغ و این حدت و شدت هیجان پروری را با اهمیت و تازه گی خبر قبلا” منعکس شده و یا وزن افراد متناسب میدانید؟!
  آیا گمان نمی کنید در میان خوانندگان و مخاطبین ، کسانی هم باشند که شک کنند ! اینگونه تبلیغ و ایجاد هیجان برنامه ریزی شده برای معرفی و بستر سازی برای ……
  کوتاه کلام اینکه اگر میخواهید همیشه ایلی بمانید و صدای ایل باشید بهتر این است که رهروی آهسته و پیوسته باشید.
  ( رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود…
  رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود)
  • مراقب و پرستار گلو و صدای ایل خود باشید و چنان بانگ بر نیاورید که خدای نخواسته صدایتان بگیرد و یا با آفت ها و ویروس ها و سرد و گرمائیهای گلو گیر و صدا خفه کن مواجه شوید !
  علی ایحال این مختصر از سر علاقه و عشق شخصی و با نیت و آرزوی ماندگاری ایل و صدای ایل قلمی شد . ” تا که قبول افتد و که در نظر آید”
  ( حق باورتان و یاورتان)

دیدگاه شما