پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۵۷

تجمع کفن پوشان سرخونی مقابل لوله انتقال نفت

ترکیدگی لوله انتقال نفت به تلمبه خانه گندمکار در رودخانه سرخون بارها باعث آلودگی آب آشامیدن، مزارع شیلات ماهی و محیط زیست شد که مسئولین به خوبی پیگیر حل این مشکل نشده و مردم با پوشیدن کفن و تجمع در مقابل لوله اصلی انتقال نفت از خوزستان به اصفهان خواستار رفع این مشکل شدند.

تجمع کفن پوشان سرخونی

به گزارش ایل نیوز؛ به نقل از هفت چشمه، شهر سرخون یکی از شهر های توابع شهرستان اردل است و امرار معاش این مردم بیشتر از طریق پروش ماهی سردابی بوده که آلودگی نفت باعث تلفات و خسارت شدید مزارع شیلات ماهی این منطقه شده و باعث نارضایتی شدید مردم از این موضوع شد.

چند سالی است که این مایع سیاه بدبو به جان مردم منطقه میانکوه از توابع شهرستان اردل افتاده است.

این مایع صورت ناخوشایندی از خود را به مردم این منطقه نشان داده است و خیلی خوش رنگ و دلنشین نیست، و با عناوینی چون سیاه بدبو، نفت شوم، عامل مهاجرت و… خوانده می شود.

مرکز انتقال نفت شهید جبار زارع در قسمت بالایی سفره زیرزمینی قرار گرفته که وظیفه تغذیه چشمه سرخون را بر عهده دارد، به بیان دیگر در حساس ترین نقطه قرار گرفته است و در کل مردم این قسمت هر چه می کشند از دست این تلمبه خانه می کشند، این مرکز دارای مخازن، آبگیر و مکان های خطرناک فرسوده دیگری است که جای بحث کارشناسی دارد.

ماجرا از آنجا آغاز شد که ترکیدگی لوله انتقال نفت به تلمبه خانه گندمکار در رودخانه سرخون از سه روز پیش اتفاق افتاد که تا عصر دیروز نشتی نفت به خطری مهلک برای مزارع ماهی ها و خسارت زیادی به محیط زیست این منطقه وارد نمود اما مسئولین با چشم بسته پیگیر این موضوع شدند و مردم این منطقه برای رسیدگی به این خسارت ها و تامین آب شرب و کشاورزی سالم دست به دامان این و آن شده اند ولی مشکل همچنان پابرجاست!

متاسفانه بی توجهی به مشکل مردم کار را به جایی رساند که اهالی این منطقه کفن به تن کرده و با تجمع کردن کنار جاده تنگ گندمکار مقابل لوله اصلی انتقال نفت از خوزستان به اصفهان خواستار رفع این مشکل شدند.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=225
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما