شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵

پرونده دانه‌درشت‌های چهارمحال و بختیاری در ابهام/ مردم منتظر نتیجه هستند

در یک سال گذشته برخورد با مفاسد اقتصادی در چهارمحال و بختیاری قوت گرفته، پرونده‌هایی در این راستا تشکیل شده و برخی از دانه درشت‌ها دستگیر یا بازداشت شدند، اما افکار عمومی همچنان منتظر تعیین تکلیف نهایی در خصوص پرونده‌های تشکیل شده است.

پرونده دانه‌درشت‌های چهارمحال و بختیاری در ابهام/ مردم منتظر نتیجه هستند

به گزارش ایل نیوز،در چهارمحال و بختیاری  چند پرونده در خصوص مفاسد اقتصادی تشکیل و رسانه‌ای شد، یکی از این پرونده‌ها که مربوط به معاون صنعت، معدن و تجارت این استان بود منجر به دستگیری وی شد، در دیگر پرونده که در خصوص کشتارگاه صنعتی جونقان و حرف و حدیث‌ها پیرامون واگذاری آن بود، با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرکرد از انتقال سند آن جلوگیری شد و مورد سوم نیز که مربوط به اراضی مرغوب شهرکرد که در قبال بدهی شهرداری واگذار شده بودند نیز با ورود دادستان زمین‌ها به بیت‌المال بازگشت و شهردار و چندتن از اعضای شورای شهر به دادسرا احضار و با قید وثیقه آزاد شدند.

موضوع کشتارگاه صنعتی جونقان به دیوان محاسابات کشور نیز کشیده شد، تا جایی که در سفر عادل آذر به چهارمحال و بختیاری که در مورخ دهم مردادماه امسال صورت گرفت به موضوع این کشتارگاه اشاره کرد و از بررسی این واگذاری مشکوک خبر داد.

عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از رسانه‌ها برای کار در برخی واگذاری‌های مشکوک چه در سطح کشور و چه در سطح چهارمحال و بختیاری قدردانی می‌شود، گفت: از جزئیات واگذاری کشتارگاه جونقان اطلاع داریم و به نظر می‌رسد قیمت پایه‌ای که این کشتارگاه واگذار شده است اشکالاتی دارد ارزیابی‌ها در این خصوص در حال انجام است که به اطلاع استاندار استان رسیده می‌شود.

سؤالی که قطعا ذهن بسیاری را به خود مشغول داشته که چرا معاون سازمان صمت چهارمحال و بختیاری با سر و صدای زیاد دستگیر می‌شود و افکار عمومی را به‌شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد اما از یک جایی به بعد دیگر هیچ! نه خبری از کم و کیف جرم اعلام می‌شود، نه خبری از  برخورد با عامل یا عوامل و نه هیچ چیز دیگری.

در پرونده دیگر مبارزه با فساد می توان از  از دستگیری یکی از اعضای شورای شهر لردگان نام برد که اتفاقا اعمال قانون نیز شده است، قطعا افکار عمومی انتظار برخورد این‌چنینی در اسرع وقت با دیگر مفاسد اقتصادی را دارند و منتظر هستند همانگونه که در دیگر استان‌ها و شهرهای کشور با اینگونه مجرمان برخورد قاطع می‌شود در این استان نیز همانگونه دست تعدی به اموال بیت‌المال قطع شود.

اخیرا دادستان شهرکرد با قاطعیت وارد پرونده شهرداری شهرکرد شده و تعدادی از مسؤولان از جمله شهردار شهرکرد را احضار کرده است، اما از روند مشخص شده تاکنون احساس می‌شود سرنوشت این پرونده هم شبیه معاون سازمان صمت یا کشتارگاه جونقان خواهد شد که در این صورت ضربه جدی به اعتماد مرده به دستگاه قضا وارد می‌شود و شبهات همچنان در اذهان باقی خواهند ماند.

لازم بذکر است که دادستان عمومی و انقلاب از برگزاری یک نشست خبری جهت ارائه توضیحات پیرامون پرونده زمین‌های شهرکرد که توسط شهرداری شهرکرد واگذار شده‌اند و همچنین بازداشت شهردار و اعضای شورای شهر خبر داده بود لذا افکار عمومی و رسانه های استان کماکان منتظر برگزاری این نشست خبری می باشند.(نقل ازفارس)

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=2279
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما