شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۰

تونل بهشت آباد تحت فشار لابی اصفهان

نماینده شهرکرد در مجلس شورای اسلامی گفت: اخیراً هیئت دولت مصوبه ای محرمانه داشته که این کار تحت فشار لابی اصفهان صورت گرفته و این مصوبه هیئت دولت هم غیرقانونی است.

تونل بهشت آباد تحت فشار لابی اصفهان

به گزارش ایل نیوز به نقل از منطقه آزاد، اردشیر نوریان، نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در جمع خبرنگاران ضمن تبیین آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص مسئله آب اظهار کرد: اخیراً هیئت دولت مصوبه ای محرمانه در دو سه بند داشته که در آن به وزارت نیرو اجازه داده شده راجع به پروژه تونل بهشت آباد تأمین اعتبار کرده و این پروژه را اجرایی سازد.

وی تصریح کرد: این کار تحت فشار لابی اصفهان صورت گرفته و این مصوبه هیئت دولت هم غیرقانونی است.

نوریان با بیان اینکه ما چهار نماینده چهارمحال و بختیاری و هجده نماینده خوزستان یک دست و یک صدا به آقای رئیس جمهور معترض شدیم  افرود: بعد از این اعتراض هم مجددا  مصرانه از رئیس جمهور خواستیم که باید جلسه ای ترتیب دهند تا طی این جلسه با مجمع نمایندگان این استان ملاقات داشته باشند و رئیس جمهور همان جا به آقای نوبخت و آقای چیت چیان وزیر نیرو دستور داد جلسه ای تشکیل داده شود و قرار بر این است که روز دوشنبه هفته ای که در پیش است برگزار شود.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما در کنار این موضوع یک کار دیگر هم صورت گرفت و آن تنظیم نامه ای با امضای ۲۲ نماینده بود که در آن بر ظالمانه و غیرقانونی بودن این مصوبه تاکید شد و خواستار  لغو آن شدیم، ضمن اینکه این نامه تحویل رئیس مجلس هم داده شده است و دستورات لازم در این زمینه صادر گردید.

نوریان بیان داشت: اجرای سد و تونل بهشت آباد و کوهرنگ سه، با توجه به ملاحظات زیست محیطی از نظر ما غیرقانونی است.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مادامی که سازمان محیط زیست تائیدیه رسمی برای این پروژه صادر نکند دوستان مجری حق ندارند کارگاه تجهیز کرده و اقدامی صورت دهند اما  متأسفانه این هستیم که بدون توجه به این موضوع مسئله درحال پیگیری است درحالی که مسئله آب، مسئله کلیدی استان است.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=243
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما