پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸

چه کسانی می خواهند جلوی پخت نان محلی را بگیرند؟

دستور جمع آوری تنورهای نان پزی سنتی در چهارمحال و بختیاری موجب نگرانی بسیاری از نانوایان آزادپز در این استان و خطر بیکاری آنها شده است.

چه کسانی می خواهند جلوی پخت نان محلی را بگیرند؟

به گزارش ایل نیوز،چندسالی است که نانوایان آزادپز در سطح شهرها و روستاها اقدام به تولید نان خانگی می کنند و مشتریان خاص خود را دارند، نانی که برای بسیاری از افراد خوش طعم تر از نان صنعتی است اما این روزها این نانوایان نسبت به یک تصمیم مبنی بر جمع آوری تنورهای گازی خانگی اعتراض دارند.
افزایش نرخ بیکاری در استان و نبود شغل مناسب طی سال‌های اخیر موجب شده است که بسیاری از جوانان با خرید یک یا دو تنور گازی اقدام به راه اندازی نانوایی نان محلی کنند و اشتغالی را برای خود ایجاد کنند.
تعداد این نانوایی‌ها به یکباره در سطح شهرها و روستاهای استان افزایش یافته است و هم اکنون اشتغال قابل توجهی در این زمینه در استان ایجاد شده است.
در شهر فرخ شهر بانوان بسیاری در این زمینه دارای شغل شده‌اند وزندگی بسیاری از شهروندان این استان به این شغل وابسته است.
مدتی است که اتحادیه نانوایان شهرکرد دستور جمع آوری تنورهای گازی را داده است و اعلام کرده که نانوایانی که این اقدام را انجام ندهند توسط اداره غله به آنان آرد ارائه نمی‌شود
برخی نانوایان فعال در زمینه پخت نان خانگی بیان کرده‌اند که اتحادیه نانوایان دستور جمع آوری تنورهای گازی را داده است و نانوایان باید دستگاه‌های نان پزی پیشرفته خریداری کنند و این امر موجب نگرانی نانوایان شده است(۰بازار کار)

@eilnews

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=2449
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما