چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱

تقدیر خانواده سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از ایل بختیاری

بختیاری ها در مراسم عزاداری حضرت صدیقه کبری در بیت الزهرای کرمان حاضر شدند.

تقدیر خانواده سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از ایل بختیاری

به گزارش ایل نیوز،مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا با حضور جمعی از مردمان ایل بختیاری در بیت الزهرای کرمان برگزار شد.در این مراسم یکی از اعضای خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی گفت:

🔸میهمانان عزیز سردار ، هم رزمان شهید سلیمانی ، مردم قدر شناس به محفل عزای سردار دلها خوش آمدید.

🔸قطعا”میزبان شما سردار سپهبد شهید حاج قاسم و هم رزمان شهیدش هستند .

🔸به مجلس شهدا خوش آمدید.

🔸مردان بزرگ ایلم ، عشایر قهرمان و ولایتمدار بختیاری خیلی خوش آمدید.

🔸همان طور که شهید قاسم نوشتند افتخارم این است که نسب لر دارم ، افتخار داریم ایل سلیمانی بخشی از پیکره ایل بزرگ بختیاری است.

🔸ایل بختیاری از عشایر بزرگ و از اصیل ترین و پرجمعیت ترین و قدیمی ترین مردمان ایران اسلامی به شمار می آید.

🔸ایل بختیاری بسیار منسجم و تاثیر گذاری در وقایع تاریخی و در همه دوران ها و حتی در انقلاب اسلامی و همراهی با نهضت امام خمینی (ره)  نقش و حضوری موثر داشتند.

🔸ایل بختیاری در تحولات تاریخ گذشته در فتحوقلعه قندهار افغانستان و فتح دروازه کشور هند در زمان نادر شاه و در دوران مشروطیت و آن جنبش عظیم ایل بختیاری نقش مهم و مشارکت کلیدی داشته است.

🔸ایل بزرگم بختیاری در دفاع مقدس با تقدیم صدها شهید ارزشمند و ده ها سردار سرافراز شهید و اعزام مردان بزرگ و جوانان متدین به جبهه های حق علیه باطل و داشتن مجاهدان شجاع ، دلیر و با اصالت ولایتمداری و دین داری خود را ثابت نموده و دین خود را به انقلاب اسلامی ادا و افتخارات خود را  در صفحات زرین و پر افتخار تاریخ انقلاب اسلامی ثبت و مزین نموده اند .

🔸برادران و مردان بزرگ ایلم به کرمان خوش آمدید.

🔸هم رزم سردار سلیمانی برادر فداکارم سردار اکبری فرمانده دلاور بختیاری خوش آمدید.

 

🔸افتخارات و رشادت و مردانگی مردان و زنان شیر دل عشایر ایل بختیاری در فداکاری آنان و مبارزات و ایستادگی و نبرد سپهداران و سرداران ، بزرگان و   و شیر زنان ایلم بختیاری در مقابل با بیگانگان و مبارزه با مستبدان قاجار و پهلوی و استعمار گران روس و انگلیس نشان از آزادگی و دینداری  آنان است و بر کسی پوشیده نیست.

🔸نام علیمردان خان ، نام سرداران سرافراز و نام شهیدان گرانقدر و رزمندگان جان برکف ایل بختیاری مدال افتخار و سرافرازی عشایر کشور است.

🔸مقام معظم رهبری در رابطه با ایل بختیاری فرمودند ما بختیاری ها و لرها را به صداقت ، به صفا ، به شجاعت  و به غیرت شناختیم، اینها در قبال عقاید اسلامی و عقاید مذهبی و عقاید تشییع بسیار پایدار و دارای پافشاری و پایمردی بوده اند .

🔸 در طول زمان و زمان خود ما هم همین محسوس بود و این را دیدم که به سادات چقدر احترام می گذارند ، به طور مطلق به روحانیون .

🔸ایل بزرگم بختیاری بختت یار و همیشه سربلند باشید.

@eilnews

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=2573
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. Leila.jb گفت:

    افتخار می کنیم سردار از ایل بزرگ بختیاری هستند،و اگر از بختیاری های کوهرنگ و از اولاد جهانگیر خان بابادی عالی انور باشند از بستگان من هستند سردار عزیزمون.من از اولاد محمد ولی خان فرزند جهانگیر خان بابادی عالی انور هستم.

  2. mohamad گفت:

    اجدادسردارلرستانی بودن

دیدگاه شما