چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

هزینه های دولتی باید کاهش یابد

استارت آپها فضای مناسبی برای خلاقیت داردن و جوانان توانمند می توانند با فعالیت در این عرصه مشغول به کار شوند.

هزینه های دولتی باید کاهش یابد

مجلس موثر در نتیجه انتخاب مدبرانه

به گزارش ایل نیوز،مرتضی  مرتضوی ،رابط پارلمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سابقه فعالیت  ۲۵ ساله در عرصه ارتباطات  با ورود به عرصه انتخابات قصد دارد   مجلس شورای اسلامی را که باید در راس امور باشد به فرصت تاثیر گذارتری در سرنوشت مردم تبدیل کند.

مرتضوی معتقد است:مجلس ناکارآمد دو دوره پیش باعث بی اعتمادی مردم شده ،اثرات مخرب تورم و گرانی های بی سابقه اعتراضات مدنی و به حق مردم را به دنبال داشته است و همه این موارد در نتیجه اهمال کاری برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

وی با اشاره به بیانات رهبرکبیر انقلاب اسلامی  امام خمینی(ره) افزود:امام تاکید داشتند که مجلس باید در راس امور باشد و از آرمان های انقلابی خود فاصله نگیرد اما چنان که باید می شد و نشد چرا که انتخاب های هیجان زده و احساسی و تعصبات قومی و قبیله ای مجلس را به این مرحله ای که در آن است کشاند .قانون این اختیار را به مردم داده که ازادانه از میان نمایندگان زیادی که از سوی شورای نگهبان محترم به آنان معرفی شده اند انتخاب کنند مردم باید با بصیرت نسبت به این انتخاب اقدام کند.

این مدیر برتر کارآفرینی با انتقاد به بیکاری های موجود گفت: داشتن شغل مناسب برای تامین معاش حق جوانان است و دولت باید شرایطی را فراهم کند تا جوانان با حمایت اقدام به راه اندازی کسب و کارهای نو بپردازنند

استارت آپها فضای مناسبی برای خلاقیت دارد و جوانان توانمند می توانند با فعالیت در این عرصه به کسب درامد مشغول شوند.دغدغه مجلس امروز باید حمایت از ایجاد اشتغال برای جوانان باشد.مرتضوی با نگاه به  اقدامات پیش روی دولت در مدت باقیمانده بیان کرد نگاه دولت باید به بهبود وضعیت معیشتی مردم باشد دادن یارانه به آنها کمکی نمی کنددولت باید با کاهش تورم و تاثیر آن در قیمت کالاهای اساسی مردم تلاش کند.

وی با اشاره به کوچک شدن سفره مردم تاکید کرد:تعاملات و توافقات اقتصادی جهانی می تواند این مشکل را حل کند اینکه مردم تاوان تصمیمات غلط برخی را بدهند و نجیبانه نسبت به آن احساس مسئولیت بکنند دلیلی نمی شود تا بار مضاعفی بر دوش آنها بگذاریم.

وی با پیشنهاد کوچک کردن دولت ادامه داد :باپایین آوردن هزینه‌های دولتی، بودجه‌های لازم برای تقویت بخش‌های فعال کشاورزی، صنعت، گردشگری و بسیاری دیگر از حوزه ها فراهم می‌آید. این وظیفه حاکمیت است که از جوانان با انگیزه حمایت کند. در بخش کشاورزی چهار و نیم میلیون نفر مشغول به کار هستند اما توجه لازم به این عرصه صورت نمی‌گیرد. این قشر نیاز به ماشین آلات کشاورزی و امکانات دیگر برای افزایش تولید و به سبب آن افزایش درآمد دارد. در مقابل ما وقتی نمی‌توانیم نرخ خرید تضمینی خود را افزایش دهیم و کشاورز ضرر می‌کند و کنار می‌کشد. یا در حوزه معدن، ما بیش از یک میلیون متر مکعب فضا برای استخراج و اکتشاف منابع داریم. در صنعت شیلات ظرفیت بزرگی وجود دارد اما بودجه ای برای پیشرفت در این حوزه اختصاص داده نمی‌شود.

مرتضوی با دعوت از مردم خواست با حضور و انتخاب دقیق و مدبرانه در آینده مجلس کارآمد و موثری بر سر کارآورند.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=2700
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما