یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲

روزانه ۲۵ هزار ماسک در چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: با شیوع ویروس کرونا، روزانه ۲۵ هزار ماسک پارچه‌ای و تک لایه از سوی واحدهای فنی و حرفه‌ای، اصناف و گروه‌های مردمی در استان تولید می‌شود.

روزانه ۲۵ هزار ماسک در چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود

به گزارش ایل نیوز، به نقل از ایرنا،سجاد رستمی خواجه لنگی روز یکشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگاران افزود:هم‌اینک ۶۱ واحد تولید شوینده، ضدعفونی کننده، دوخت لباس بیمارستانی و دستکش در استان مجوز فعالیت دارند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۷ واحد در زمینه تولید مواد ضدعفونی کننده بر پایه الکل فعالیت دارند که میانگین تولید روزانه این واحدها حدود ۵ هزار و ۵۰۰ لیتر است با این وجود، ظرفیت این واحدها تولید ۱۴ هزار و ۴۰۰ تن در سال است که برای تحقق این ظرفیت ،نیازمند به تامین ۵۰ هزار لیتر الکل در روز هستیم.

رستمی تصریح کرد: یک واحد تولیدی نیز از ۱۱ فروردین تولید الکل را در استان آغاز کرده است و در حال حاضر روزانه یک هزار لیتر الکل تولید و به واحدهای ضدعفونی کننده تحویل می‌دهد که ظرفیت این واحد تا یک ماه دیگر به ۴ هزار لیتر در روز نیز رسد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۵ واحد در حوزه تولید مواد شوینده در استان فعال است، اظهار داشت: این واحدها روزانه ۴ هزار لیتر مواد دستشویی و ظرفشویی تولید می‌کنند.

رستمی خاطر نشان کرد: یک واحد تولیدی در استان نیز روزانه ۷۰۰ هزار عدد دستکش یکبار مصرف پلی‌اتیلن تولید می‌کند و یک واحد دیگر نیز روزانه ۲۵۰ دست لباس یکبار مصرف بیمارستانی تولید و به مراکز درمانی استان عرضه می‌کند.

@eilnews

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=3166
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما