سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸

۶۰۰ هنرمند چهارمحال و بختیاری ۳ ماه از پرداخت حق بیمه معاف می‌شوند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری از معافیت ۶۰۰ هنرمند و فعال فرهنگی و هنری عضو صندوق هنر در استان، از پرداخت سه ماهه حق بیمه خبر داد.

۶۰۰ هنرمند چهارمحال و بختیاری ۳ ماه از پرداخت حق بیمه معاف می‌شوند

ابراهیم شریفی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: مقرر شد هنرمندان، نویسندگان و خبرنگارانِ عضو صندوق هنر که بیمه هستند، در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد از پرداخت سهم بیمه خود معاف شوند.

وی تصریح کرد: این اقدام از ۲۱ اردیبهشت‌ماه امسال آغاز شده است و نیازی به مراجعه حضوری هنرمندان نیست و کارشناسان صندوق اعتباری هنر تمامی اقدامات و مراحل این کار را انجام می‌دهند.

شریفی در ادامه خاطر نشان کرد: ۳۵هزار هنرمند تحت پوشش صندوق اعتباری هنر در کشور مشمول این بخشودگی می‌شوند، که سهم هنرمندان چهارمحال و بختیاری نزدیک به ۶۰۰ نفر است، که اعتباری افزون بر ۶ میلیارد ریال را در بر می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد:بر اساس این موافقت ، در چهارمحال و بختیاری ۱۱۵ نویسنده شاخه‌های مختلف شعر، داستان‌نویسی و مولفان، ۱۷۵ هنرمند هنرهای نمایشی شامل بازیگری ، کارگردانی، نمایشنامه نویسی، طراحی صحنه، لباس و نور، ۸۵ هنرمند موسیقی و زیر مجموعه‌های آن شامل نوازندگی، خوانندگی و آهنگ‌سازی، ۶۰ هنرمند تجسمی شامل رشته‌های نقاشی، نگارگری، سفال‌گری و طراحی، ۴۵ نفر حوزه فیلم‌سازی، تدوین، تصویربرداری و کارگردانی، ۵۰ نفر از فعالان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، ۷۰ نفر از فعالان قرآنی از پرداخت سه ماه حق بیمه معاف می‌شوند.ایرنا

@eilnews

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=3624
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما