یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸

وزارت نیرو در خصوص صدور بیانیه توقف پروژه بهشت آباد جوابگو باشد

همه نسبت به این مردم ستمدیده مسئولیم و باید جوابگوی آنها باشیم. محیط زیست و منابع طبیعی نه میراث گذشتگان مان، بلکه امانتی در دست ماست

وزارت نیرو در خصوص صدور بیانیه توقف پروژه بهشت آباد جوابگو باشد

به گزارش ایل نیوز ، رئیس شورای اسلامی استان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اصل ۱۰۳ قانون اساسی و بند ۱ ماده ۸۷ قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و انتخاب شهرداران ( تنقیحی ۲۰/۴/۹۶) از پیگیری علت عدم اجرای بیانیه صادره در خصوص توقف انتقال آب استان از سوی وزارت نیرو و همچنین توقف رسمی کارگاه بهشت آباد و پلمپ مجدد ورودی های تونل خبر داد.

فرهاد رئیسی دهکردی افزود در پی اعتراضات فعالان اجتماعی و مردم استان چهارمحال و بختیاری به شروع بکار تونل های غارت در این استان ،برخی از رسانه ها به نقل از معاون وزیر نیرو ،از متوقف شدن تونل بهشت آباد اخباری را منتشر و بیانیه ای منتسب به وی در تاریخ ۱۴/۲/۹۹ به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران جهت تنویر افکار عمومی منتشر نمودند که در این بیانیه آمده بود اجرای طرح بهشت‌آباد از سال ۱۳۹۳ تاکنون متوقف بوده و شروع مجدد آن منوط به اخذ مجوزهای قانونی می‌باشد.

وی افزود بعد از انتشار بیانیه فوق مشاهده گردید فعالیت در کارگاه تونل بهشت آباد ادامه دارد و هیچ گونه توقف در انجام عملیات حفر تونل غیرقانونی بهشت آباد صورت نگرفته است که این خود منجر به بی اعتمادی مردم به آن وزارتخانه گردید چرا که مردمان استان چهارمحال و بختیاری مردمانی ولایت مدار، مقتدر و مدافع نظام می باشند که تا کنون هیچ گونه کوتاهی در قبال نظام مقدس جمهوری اسلامی نداشته و با این اوضاع که مسئولین به قول و وعده های خود عمل ننموده موجی از عدم اعتماد و خدشه به جایگاه های قانونی در نظام مقدس جمهوری اسلامی اوج گرفت.

فرهاد رئیسی دهکردی با اشاره به اصل ۱۰۳ قانون اساسی و بند ۱ ماده ۸۷ قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و انتخاب شهرداران ( تنقیحی ۲۰/۴/۹۶) گفت این شورا از ریاست شورای عالی استانها پیگیری لازم جهت روشن شدن علت عدم اجرای بیانیه صادره از سوی وزارت نیرو و همچنین درخواست مردم این استان در جهت توقف رسمی کارگاه بهشت آباد و پلمپ مجدد ورودی های تونل توسط وزارت نیرو را خواستار شد و هر گونه عواقب ناشی از زیادخواهیها.بی قانونیهاوبی عدالتیها واضح برگشت به عدم مدیریت وزارت نیرو می شود وهم اکنون تا کار از کار نگذشته و امنیت اجتماعی بین دو استان همسایه به تنش و اعتراضات اجتماعی کشیده نشده سریعا نسبت به تمکین قانون و تعطیلی تونل اقدام شود . چرا که ما همه نسبت به این مردم ستمدیده مسئولیم و باید جوابگوی آنها باشیم. محیط زیست و منابع طبیعی نه میراث گذشتگان مان، بلکه امانتی در دست ماست.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=3677
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما