دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵

پیشنهاد تشکیل صندوق مالی حمایت از آب توسط عضو خانه کشاورز استان چهارمحال و بختیاری

اسحاق کریمیان فعال زیست محیطی و عضو خانه کشاورز  استان چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار ایل نیوز پیشنهاد تشکیل صندوق مالی حمایت از آب استان را مطرح نمود.

او اظهارنمود: باتوجه به اینکه منابع آبی از سالیان قبل مورد نظر و بهره برداری شرکتهای سرمایه گذار وهلدینگهای صنعتی و کشاورزی استانهای همجوار بوده و از طرف دیگر اینگونه شرکتها با بکارگیری روش و ترفندهای متعدد و متفاوت سعی بر نشان دادن ترسالی و ظرفیت بالای آبی استان را داشته و با عقد قرارداد های مختلف با شرکتهای مشاور و طراح و همچنین ساخت کلیپها .تیزرو فیلم سعی دارند این مهم را به جامعه القاء نمایند.

کریمیان در  بخش دیگری از صحبت های خود افزود:در استان ما هیچ نهادی حتی متولی آب استان .سازمان جهادکشاورزی.اداره کل منابع طبیعی ،اداره کل محیط زیست و سازمان صدا و سیما،مرکز تحقیقات منابع آب و سازمان برنامه و بودجه استان هیچکدام بصورت مستمر و تخصصی پیگیر جوانب گسترده اثرات سوء اینگونه انتقالات آب نبوده و نیستند.
وی افزود:حرکات و مطالبات فعالان محیط زیست .آب ،منابع طبیعی و کشاورزی بعلت عدم اتحاد و انسجام و پراکندگی اهداف تاکنون و نداشتن صندوق حمایت مالی ،علی رغم تلاشهای مکرر و شبانه روزی منتج به نتیجه مطلوب و مورد پسند عامه مردم استان قرار نگرفته است .

عضو خانه کشاورز استان پیشنهاد نمود: اعضای گروههای فعال در زمینه آب و محیط زیست و منابع طبیعی با تشکیل صندوق حمایت مالی و اهداء کمکهای داوطلبانه براساس رآی و نظر کلیه فعالین آب، با انتخاب هیت مدیره و مدیرعامل و تعیین صاحبین مجاز امضاء  بتواند پشتیبان اهداف عالیه دفاع از آب استان همچون پرداخت هزینه های کارشناسی رسمی ،تامین دلیل،انتخاب وکیل،هزینه برگزاری همایش ها و نشستها و تهیه فیلم و کلیپ و ….باشد.

@eilnews

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=4219
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما