سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲

درخواست اعلام جرم علیه متخلفان زیست محیطی پروژه های انتقال آب

درخواست شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری از سازمان محیط زیست؛علیه متخلفان زیست محیطی پروژه های انتقال آب اعلام جرم کنید.

درخواست اعلام جرم علیه متخلفان زیست محیطی پروژه های انتقال آب

به گزارش ایل نیوز، فرهاد رئیسی دهکردی در جلسه شورای عالی استان با اشاره به اصل یکصدم قانون اساسی و درخواست های مردمی به شوراهای اسلامی مبنی بر نارضایتی از طرح انتقال آب بهشت آباد استان چهارمحال و بختیاری از پیگیری این شورا با رئیس سازمان محیط زیست کشور خبر داد و گفت مطابق چهلمین جلسه شورای عالی آب که در مورخ ۱۳ / ۸ / ۹۸ در محل دفتر معاون اول ریاست جمهور برگزار شد مصوب گردید : “تامین آب شرب استان های یزد؛ کرمان؛ جنوب اصفهان ( شهرهای شهرضا؛ سمیرم؛ دهاقان؛ مجلسی و شمال فارس ( آباده و اقلید ) ) از رودخانه خرسان و سایر نقاط اصفهان از رودخانه بهشت آباد صورت گیرد. لذا وزارت نیرو نسبت به تعیین مناسب ترین گزینه انتقال بر مبنای شاخص های اقتصادی، فنی و زیست محیطی اقدام نماید” حال آنکه بر طبق گزارش های دریافتی از محتوای چهلمین جلسه شورای عالی آب و اسناد موجود مطلقاً بحثی از اجرای تونل بهشت آباد نشده است.

رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری افزود صرف نظر از غیر کارشناسی بودن کلیت پروژه بهشت آباد و سایر پروژه های انتقال آب؛ بر مبنای سیزدهمین جلسه شورای عالی آب شیوه انتقال آب رودخانه بهشت آباد به صورت انتقال آب به وسیله لوله مشخص شد و آنچه پیداست مراد از تعیین مناسب ترین گزینه انتقال مربوط به انتقال آب سرشاخه های کارون از طریق سد خرسان بوده است.

رئیسی دهکردی اظهار داشت بدین منظور درخواستی از سوی شورای اسلامی استان چهارمحال بختیاری به رئیس سازمان محیط زیست کشور ارسال گردید که در آن درخواست آمده مطابق با ماده دو آیین نامه اثرات محیط زیستی طرح ها و پروژه های عمرانی ضمن اعلام جرم علیه متخلفین؛ دستور توقف پروژه را صادر فرمایند .

همچنین با توجه به ارسال گزارش مخدوش و ناکامل ارزیابی زیست محیطی پروژه سد و تونل بهشت آباد توسط وزارت نیرو؛ ضمن متوقف کردن جلسه ارزیابی طرح با توجه به حضور آقای مهندس لاهیجان زاده در چهلمین نشست شورای عالی آب به عنوان نماینده آن سازمان موضوع محتوای جلسه مجددا بررسی و استعلام شود.
و در نهایت تقاضا گردید با توجه به تبعات گسترده امنیتی؛ سیاسی؛ اقتصادی و محیط زیستی مرتبط با مباحث پروژه های مختلف انتقال آب در استان های چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد و خوزستان و اقدام متخلفانه وزارت نیرو در تجهیز غیر قانونی کارگاه بهشت آباد و مصوبه خلاف واقع چهلمین جلسه شورای عالی آب موضوع در هیات دولت نیز طرح گردد.

فرهاد رئیسی دهکردی افزود جهت احقاق حقوق حقه مردم مظلوم و شهید پرور استان چهارمحال و بختیاری شوراهای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری از هیچ گونه مکاتبه و پیگیری کوتاهی نخواهند کرد چرا که ما همه پیرو ولایت و دوستدار نظام و کشورمان می باشیم.

@eilnews

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=4330
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما