جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸

۲۴.۶ درصد زباله‌های خشک در شهرکرد قابل بازیافت است

روزانه ۱۵۰ تن زباله در شهرکرد جمع‌آوری و در سایت دفن زباله دفن می‌شوند.

۲۴.۶ درصد زباله‌های خشک در شهرکرد قابل بازیافت است

به گزارش ایل نیوز،شهردار شهرکرد گفت؛ ۲۴.۶ درصد زباله‌های خشک قابلی بازیافت دارند و بخشی از آن را می‌توان به کود‌ کمپوست‌ تبدیل کرد‌.

مهندس عبدالغنی در بازدید از سایت دفن زباله اظهارداشت: این‌ سایت در اراضی منصوریه شهرکرد می‌باشد که از مجموع ۹۸ هکتار تاکنون ۲۲ هکتار این مجموعه‌ به کار گرفته شده است.

وی با بیان اینکه روزانه ۱۵۰ تن زباله در شهرکرد جمع‌آوری و در این محل دفن می‌شود، افزود: عمده زباله ها در دو بخش خانگی و عفونی جمع‌آوری می شوند.

شهردار شهرکرد با اشاره به دفن تمامی زباله‌ها بیان کرد: در این سایت هیچ گونه‌ زباله‌ دفن‌ نشده‌‌ای وجود ندارد اما با توجه به اینکه حجم زباله‌ها زیاد است بنابراین‌ جهت حفظ محیط زیست و حفاظت از طبیعت در قالب چهارچوب و براساس دستورالعمل‌های علمی باید بجای دفن سنتی از روش‌‌های نوین استفاده کرد‌.

مهندس عبدالغنی ضمن ابراز رضایت از عملکرد سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: این سازمان باید براساس اهداف سازمانی خدمات را ارائه نماید.

وی با بیان اینکه مجموع‌  زباله‌های‌ خشک قابل بازیافت ۲۴.۶ درصد گفت: مقداری از این زباله‌ها قابلیت تبدیل به کود‌ کمپوست را دارد و مابقی زباله‌های غیرقابل بازیافت دفن می‌شوند، اما در حال حاضر تمام زباله‌ها دفن می‌شوند، که در  راستای راه‌اندازی شهرک بازیافت در تلاش هستیم که سرمایه‌گذار جذب و از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود‌.

پیشرفت ۳۰ درصدی شهرک بازیافت زباله‌

مهندس داود مومنی سرپرست سازمان مدیریت‌ پسماند شهرداری شهرکرد در ادامه این بازدید خاطرنشان کرد: جهت ساماندهی و رفع مشکلات شهرک بازیافت جلسات متعددی با سرمایه‌گذار برگزار و تاکنون حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی را شاهد هستیم‌ که در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار راه‌اندازی می‌شود‌.

وی افزود: در  ورودی این سایت مرکزی جهت نگهداری سگ‌های بلا‌صاحب اختصاص داده که تاکنون ۶۰ قلاده‌ سگ‌ بلا صاحب توسط نیروهای شهرداری به این مکان انتقال داده شده که بخشی از امور شامل تغذیه و درمان با مشارکت سازمان و انجمن حمایت از حیوانات انجام می‌شود‌.

مهندس مومنی گفت: جنوب این مرکز نیز قطعه‌ زمینی قرار دارد که مقرر گردید به پارک ‌حیوانات اختصاص یابد که طرح آن در حال تهیه و تدوین است.

  1. @eilnews
لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=4524
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما