شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۱

سِرمه‌های تافته در دورک اناری

همانطور که ملیله‌ها را روی پارچه ترمه می‌دوزد از زندگی‌اش می‌گوید. از شوهرش که فوت کرده و زندگی سختی که با دو دخترش داشته. می‌گوید، خانه‌شان از خشت و گل بوده که کمیته امداد برایشان خانه‌ای می‌سازد. دوخت بته جقه‌ای دیگر را شروع می‌کند و می‌گوید، کار هم می‌خواستم که باز هم کمیته امداد هماهنگ کرد تا ملیله‌دوزی را یاد گرفتم. حالا خدا را شکر هم سقفی بالای سرم است و هم اینکه نان خودم و بچه‌هایم را در می‌آورم.

به گزارش ایل نیوز،بانوی هنرمند و کارآفرین دورک اناری با تأسیس یک شرکت تعاونی و آموزش به زنان و دختران علاقه‌مند به هنر ملیله بافی در ابتدا نزدیک به ۱۰ نفر و اکنون نیز برای تعداد ۵۰ نفر شغل ایجاد نموده است.

خانم رحیمی می گوید:بانوان عضو تعاونی برای دریافت تسهیلات به بانک‌های طرف قرارداد کمیته امداد استان معرفی شدند. سرمایه اولیه‌شان همین تسهیلاتی بود که صرف خرید مواد اولیه شد. بازاریابیهم توسط تعاونی انجام می‌شود. به عنوان مثال با برپایی نمایشگاه‌های مختلف تولیدات زنان روستا در این نمایشگاه‌ها عرضه می‌شود. همچنین بازارهای صنایع دستی نیز فرصت خوبی برای فروش این محصولات است. نکته قابل توجه این است که ۹۰ درصد محصولات سرمه‌دوزی شده بازار استان‌های یزد و اصفهان از طریق استان چهارمحال و بختیاری تأمین می‌شود.

@eilnews

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=4555
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما