یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵

جاذبه عشایر بختیاری برای سوئیسی‌ها

یک راهنمای گردشگری گفت: اروپایی‌ها اگرچه در کشور سوئیس می‌توانند جاذبه‌های طبیعی آلپ را می‌توانند ببینند اما تنها در ایران است که می‌توانند در کنار طبیعت بکر شاهد زندگی مردم عشایری باشند.

جاذبه عشایر بختیاری برای سوئیسی‌ها

به گزارش ایل نیوز،حبیب محمدحسینی اولین راهنمای گردشگری استان چهارمحال و بختیاری گفت: گردشگران خارجی این استان معمولاً با مراجعه به سایت‌ها با جاذبه‌های گردشگری اینجا آشنا می‌شوند. این گروه‌های توریستی از اروپا و کشور سوئیس برای دیدن جاذبه‌های طبیعی می‌آیند و از طبیعت چهارمحال و بختیاری به عنوان آلپ ایران اد می‌کنند. اگرچه که خودشان جاذبه طبیعی کوه‌های آلپ را دارند اما جاذبه‌ای به نام عشایر را ندارند در واقع عشایر برای استان پتانسیل مهمی هستند. گردشگران خارجی دوست دارند در کنار آنها چند روزی زندگی کنند حتی نان بپزند و یا شیر بدوشند. آنها وقتی از اینجا می‌روند گروه دیگری را معرفی می‌کنند تا در ایران سفر کنند.

وی گفت: اروپایی‌ها با این جاذبه ناآشنا هستند اینکه عده‌ای با خانواده کوچ کنند و عده‌ای با ماشین و یا اینکه زن و بچه‌هایشان را از راه ساده عبور دهند و خودشان از مسیرهای سخت کوچ کنند. قطعاً عشایر ما هم از تکنولوژی روز تأثیر گرفته اما هنوز جاذبه مهمی برای استان است.

او با اشاره به ساخت مستند رؤیای ممنوعه گفت: سه نوع کوچ در استان انجام می‌شود یکی افرادی که با خانواده خود کوچ می‌کنند دیگری کوچ با ماشین و نوع دیگری از کوچ که ایل زن و کودکشان را از راه‌های ساده‌تر می‌فرستند و خودشان پیاده مسیرهای سخت را می‌روند. در یکی از این مسیرها که مستند رؤیای ممنوعه نیز ساخته شد من آنها را همراهی کردم.مهر

@eilnews

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=4620
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما