یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳

سرمایه گذاری در اسکی کوهرنگ حاصل دیدار شهردار چلگرد با سفیر اتریش

در دیدار شهردار شهر چلگرد با سفیر اتریش در مورد همکاری ورزش اسکی رایزنی شد.

سرمایه گذاری در اسکی کوهرنگ حاصل دیدار شهردار چلگرد با سفیر اتریش

در دیدار شهردار شهر چلگرد با سفیر اتریش در مورد همکاری ورزش اسکی رایزنی شد.

سفیر اتریش ضمن استقبال از سرمایه گزاری در بخش اسکی، شهر چلگرد، گفت: از شهردار چلگرد خواستیم طرح جامع و کاملی از ورزش اسکی در زردکوه و طرح جامع جاذبه گردشگری، توجیهی و اقتصادی تحویل سفارت اتریش قرار گیرد تا در صورتی که توجیه داشت سرمایه گزاری کنیم.

آقای استفان شلتس با حضور در شهرستان کوهرنگ ضمن بازدید از شهرستان کوهرنگ با شهردار شهر چلگرد برای همکاری در زمینه های مختلف صحبت کرد.

استفان شلتس با بیان اینکه مدیریت شهری چلگرد نقش مهمی در پیشرفت شهرستان دارد و اشتراکات بین اتریش و کوهرنگ بسیار نزدیک است، خواستار اجرای طرح جامع گردشگری کوهرنگ و کشور اتریش شد و افزود: این منطقه ظرفیت های بزرگ گردشگری دارد و با شرکاء بالقوه ای از جمله اتریش می توان این توانمندی ها را توسعه داد و به بالفعل تبدیل شود.

وی پیست های اسکی شهر چلگرد را مشابه پیست اسکی لخ زورس در اتریش، از مشهور ترین تفرجگاه جهان دانست و افزود: پیست اسکی لخ زورس اتریش همراه با آب و هوای سردی که دارد می شناسیم، جاذبه های گردشگری در این کشور به اندازه ای زیاد است که یکبار سفر به آن به اندازه کافی نمی تواند نیازهای جاذبه های این کشور را به شما بشناساند.

شلتس تصریح کرد: پیست اسکی لخ زورس در تیرول واقع شده و یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در این کشور به شمار می رود، این پیست برای کسانی که عاشق ماجراجویی و تفریحات پر هیجان هستند می تواند بهترین انتخاب برای سفر باشد، شاید برایتان این سوال پیش بیاید که فقط در زمستان جهت اسکی باید به این منطقه سفر کنیم! باید بگوییم که این مکان در تابستان ها هم یکی از بهترین گزینه ها برای سفر است زیرا با تفریحات گوناگونی که در آن امکان پذیر است می توانید تجربه بی نظیری را بدست آورید.

گرام مایر معاون اقتصادی سفیر اتریش هم در این دیدار گفت: آن چیزی که من دیدم ظرفیت بالا برا ورزش های زمستانی از جمله اسکی که برای من غیر قابل تصور بود قبل از اینکه اینجا بیام، و به اعتقادم ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه این ورزشها از جمله اسکی وجود دارد.

شهردار شهر چلگرد هم با تشکر از سفیر اتریش و هئیت همراه ظرفیت های این شهرستان را بالا دانست و افزود: شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری به عنوان مهمترین شهرستان برف گیر کشور به یک مرکز توریستی و گردشگری زمستانی تبدیل شده و مسافران خارجی و داخلی بسیاری را جذب کرده است و در این شهرستان  همه نوع جاذبه گردشگری از جمله جنگل، رودخانه، آبشار، چشمه، غار یخی، پیست اسکی، روستاهای تاریخی و بکر، روستای پلکانی و… وجود دارد.

مهندس حسن غیبی بیان داشت: بارش سنگین برف طی فصول پاییز و زمستان در شهر چلگرد، جدا از فعال کردن پیست های اسکی موجب پدیدار شدن طبیعت و مناظر بکر زمستانی شده است که در حال حاضر چشم هر بیینده ای را به خود خیره می کند.

وی افزود پوشش یکپارچه سفید رنگ قله های مرتفع این شهرستان از زردکوه گرفته تا دو زرد و هفت تنان و تلالو نورخورشید در دامنه های این قله ها به عنوان یکی از زیباترین  مناظرطبیعی زمستانی قابل مشاهده است که در کمتر نقطه ای از کشور بتوان این زیبایی ها مشاهده کرد و این بهترین فرصت برای ورزش اسکی وحشی است در این قلل مرتفع است./زردکوه آنلاین

@eilnews

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=4651
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما