چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۹:۰۰

وزارت نفت خسارت نشت نفت خام به رودخانه سرخون را پرداخت می کند

سرپرست معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت نفت گفت: این وزارتخانه خسارت ناشی از شکستن خط انتقال نفت خام خوزستان به اصفهان در بخش میانکوه از توابع شهرستان اردل استان چهارمحال و بختیاری را به طور کامل پرداخت می کند.

وزارت نفت خسارت نشت نفت خام به رودخانه سرخون  را پرداخت می کند

به گزارش ایل نیوز به نقل از ایرنا، شجاع الدین بازرگانی شامگاه سه شنبه در نشست بررسی مشکلات آلودگی نشت نفت منطقه سرخون در بخش میانکوه شهرستان اردل تاکید کرد: خسارت وارده ناشی از جابجایی و نشت لوله انتقال نفت مارون در این منطقه باید به طور دقیق بررسی و خسارت واقعی به مردم و کشاورزان فعال منطقه پرداخت شود.
وی افزود: به همین منظور در نشست با مسئولان مربوطه در سطح ملی و استانی و نمایندگان محلی مردم بخش میانکوه رئوس مطالب و دغدغه ها به طور دقیق مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
بازرگانی تصریح کرد: در حادثه اخیر لوله انتقال نفت مارون باید از بخشی نگری پرهیز و زمینه جلوگیری از بروز حوادث احتمالی مشابه در آینده فراهم شود.
وی یادآور شد: مساله آب آشامیدنی، خسارت های وارده به مردم، پرورش دهندگان ماهی و کشاورزان و امنیت خط لوله انتقال نفت مارون اصلی ترین محورهای مربوط به این حادثه است.
سرپرست معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت نفت اظهار کرد: امنیت منطقه و مردم اصلی ترین خواسته مورد تاکید وزیر نفت محسوب می شود و بر اساس تاکید وزیر نفت، بروز چنین اتفاقاتی باعث ایجاد مشکل در معیشت و زندگی مردم، نابودی محیط زیست و کند شدن روند توسعه پایدار می شود.
بازرگانی، تامین آب آشامیدنی برای ساکنان منطقه سرخون را از وظایف اصلی وزارت نفت اعلام و تاکید کرد: به همین منظور باید اقدام کارشناسی و علمی در کوتاه ترین زمان ممکن صورت گیرد.
وی افزود: البته وزارت نفت خسارات وارده در منطقه سرخون را قبول دارد اما نباید برآوردها در این مورد به صورت نجومی انجام و اعلام شود.
سرپرست معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت نفت تصریح کرد: پرداخت خسارت به آسیب دیدگان باید بر مبنای قانون و براساس نظریه کارشناسی صورت گیرد.
وی یادآور شد: وزارت نفت از راهکارهای علمی به منظور رفع آلودگی نفتی در این منطقه و پاکسازی چشمه سرخون حمایت و هزینه ها و اعتبارات لازم در این خصوص را تامین و پرداخت می کند.
بازرگانی اظهار کرد: وزارت نفت جبران خسارت به آسیب دیدگان حادثه لوله انتقال نفت مارون را در اولویت کاری خود قرار داده و در این زمینه از هیچگونه تلاشی دریغ نخواهد کرد.
به دنبال بارندگی های اخیر بخشی از خط انتقال نفت خام خوزستان ۱۲ آذر امسال در بخش میانکوه شهرستان اردل شکست و باعث جاری شدن نفت خام در رودخانه سرخون در این استان شد.

لینک کوتاه : http://eilnews.ir/?p=470
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما